• galatasaray üniversitesi'ne kaydımızı yaptırdıktan sonraki ilk günümüzde, fit binasında gördüğümüz "mühendislik kulübü toplanıyor!!" afişinden aldığımız ilk izlenim, anlatılanların aksine, mühendislik fakültesinin aslında öğrencileri fazla sıkmadığı, öğrencilerin ders çalışmalarının yanı sıra sosyal aktiviteler ve kulüp faaliyetleri içerisinde bulunabildikleri bir okul olduğu yönündeydi. ancak afişin altında görülen "toplantı tarihi 20 ekim 1998 saat 12:30" ibaresi mühendislik öğrencilerine durumun vahimiyetini kavratmakla kalmayıp öğrencilik hayatlarının gözlerinin önünden bir film şeridi gibi geçmesine neden olmuştu. yazı da daha sonra yetkililere durumun bildirilmesiyle birlikte kaldırılmıştı, ancak o yazıyı kimsenin sonuna kadar okumadığı, tarihi onca zaman farketmediği, yazıya ayıracak zaman bile bulamadığı gerçeği gözler önüne serilmişti. bu arada yazıyı görme tarihimizin 2003 olması da olayın kayıtlara geçmesi açısından da burda belirtilmesi gereken bir diğer nokta.

tabi ben mühendislik öğrencisi değilim belki de ondan tebessümle anlatabiliyorum bunları, mühendis arkadaşlar size çok daha iyi anlatacaktır gsü nün bu talihsiz müessesesini.
    (bkz: fit)
  • mınimınnacık ıcı dolu tursucuk ıcınden alt gecıt cecen unıversıte
    sevıyoruz hocalarını da kıng seanslarınıda
  • bünyesindeki kahve makinalarının sapıtıp beleşe çay kahve dağıttığı da olmuştur. ben makinadan titremelerin geldiğine ve makinanın önünde sıra oluşmaya başladığına bizzat tanık oldum. dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta da son surat anfiye doğru kostururken, boru taşıyan, sıva yapan, boya yapan abilere çarpmamak gerektiğidir.
  • önümde uzanan altı seneyi düşününce ürktüğüm butik üniversite..
    içeri girince ahahaha napıyom lan ben burda dediğim yer..
  • yağmur veya kar zamanı ikinci kapısının önünden yürünmemesi gereken okul.. netekim yoldaki çukura son hız giren arabalar yüzünden ıslanmamanız genelde imkansız..
  • kasımın 25'inde, dı$arıda kar yağarken hala kaloriferlerini yakmayarak 1500'e yakın öğrencisini telef eden okul... kaloriferler yüksek lisans yapan, yani para verenlere ise gürül gürül yanmaktadır.(saat 5'ten sonra) *
  • windows lisanslarına binlerce dolar veren üniversite. yükleyin bütün bilgisayarlara linux, o parayla da laboratuvar yapın, yurt yapın bilmemne yapın hasta etmeyin adamı.
  • artik internet sitesinden* notlari aciklayan universite.
  • oyle bir universite ki bu,
    -dekanina gecme sistemini sordugunuzda kesin bir sey soyleyemiyor, yanindakine soruyor boyle miydi yoksa soyle miydi diye.
    -butunlemeleri ayni saatte olan dersler olabiliyor, ikisinden de kalirsaniz, "saglik olsun" deyip birini secip ona girmeniz gerekiyor.
    -f aldiginizda butunlemeye girme hakkiniz oldugundan, butunlemeden dc alinca bir tutam rahatliyorsunuz. ama dd alirsaniz butunlemeye giremiyorsunuz ve 2 sene sonra notlariniz dusukse bu dersi tekrar almak zorunda kaliyorsunuz. yani f almak, dd almaktan daha iyi olabiliyor.
    (bkz: sacmalik diz boyu)
  • tam bir devlet dairesi niteligindeki universite . herseyi kendiniz takip etmelisiniz anca bir bilgiye ulasiyorsunuz . okulda isleyen sistemi bile bilmeyen advisorlardan bilgi almaya calismaniz da isin cabasi . hic bir sey ogrenemeyip en sonunda okulda gezinen ve tanimadiginiz bir kiza ' ya bi sey sorucam sen bu cc ler dd ler hakkinda bi sey bilio musun ' gibi bi soru sordurtan ve uzun suren cabalar sonunda beni delirtmeyi basaran universite . manzarasi harika o ayri ancak yeter mi yetmez mi bilinmez .
hesabın var mı? giriş yap