şükela:  tümü | bugün
 • zamanında bir duvar yazısı görmüştüm şöyle diyordu:

  her insan galatasaraylı doğar..
  kimi az şaşırır beşiktaşlı olur
  kimi allahını şaşırır fenerbahçeli olur *
 • 6 sene boyunca fenerbahce lisesinde okumuş olmak.
 • belbin team roles eğitiminden geçmek.
 • galatasarayı tutmanın hiçbir sebebi yoktur. galatasaray takımına insan istemeden de olsa gönül verir, bu sevgi dünyada görüp görebileceğiniz en güzel hatuna, en hızlı arabaya ya da en güzel villaya olan sevgiden de ileridir. çünkü tüm bu saydıklarım gelip geçici olsalar da galatasaray hep ordadır. galatasaraylının galatasarayı tutmak için bir sebep araması bu nedenlerden komik olucağından, takım tutmak için sebep arayanlar, yenilgi sonrası a milli takımın da kalesini koruyan kalecilerini tekme tokat dövmek, diğer takımlara bok atıp prim yapmaya çalışmak ve olaya sadece tek açıdan yaklaşıp kendini haklı gibi göstermek gibi eylemlere başvurarak sizi tahrik edebilirler. bu tahriklere kapılmayanlar, şüphesiz ki en asil duygunun insanıdırlar.

  george washington - 1832
 • 4 yaşındaki bir çocuğun 14 senelik şampiyon olamama serisinde şampiyon olunamayan son sene galatasaraylı olduğu bir durumda ne kadar uğraşılsa da bulunamayacak şey.bu örnek göz önüne alındığında sebep aramamak gerekir.insan galatasaraylı olduğuna şükretse yeterli olacaktır kendisi için.
 • çocukluk zamanında, takım tutma ya$ı geldiğinde; aaa futbol diye bir $ey varmı$ dendiğinde, sokakta arkada$larla saatlerce top pe$inde ko$an 5-10 ya$ aralığında, efsanevi bir zaferlere tanıklık etmi$seniz sahip olacağınız sebepler.

  (bkz: 9 kasim 1988 galatasaray neuchatel xamax maci)
  (bkz: 1 mart 1989 monaco galatasaray maci)
  (bkz: 15 mart 1989 galatasaray monaco maci)

  zira bu ya$larda eğer ki etrafta size bir takım tutmaya zorlayan bir amca/dayı/baba/kom$u yoksa doğal olarak siz gider en beğendiniz futbolcunun, en ba$arılı takımın taraftarı olursunuz. bu da dönemden döneme deği$ir. ha bunun haricinde aklınca laf soktuğunu sanıp, komik olmaya kasarak saçma sebepler giren yok sigma'ymış yok ba$kanı ya$lıymı$, malmı$, ezeli rakipten 4 yemi$ o olmu$/bu olmu$ gibi $eyleri, 5 ya$ındaki bir çocuğun kendi kendine muhakeme ederek bulduğunu dü$ünenleri üstgeçitten geçince 2. durakta indirelim. orada takılsınlar.
  (bkz: şen kardeşler kıraathanesi)
 • karakter meselesi.takım seçme aşamasında diğer takımlardan çok farklı olduğunu algılayacak karaktere sahip olmak.sahip olduğu kupalar en son sebeptir galatasaraylı olmak için .bir galatasaraylı için galatasaraya ait olan en önemsiz şeylerdir aslında kupalar.lakin çoğumuz galatasaraylı olduğunda ne çokça lig kupamız ne de uefa ve super kupamız vardı,genede galatasaraylıydık.galatasaraylı olmanın verdiği ekstra gurur türkiye'nin en başarılı futbol kulübü olmasıdır.hatta en çok taraftarı olduğu söylenen kulübüdür bu başarısından dolayı.
 • gayet basit; galatasaraylı olmanın bir ayrıcalık olmasından kaynaklanır..
 • bütün sülalenin galatasarayı tutması.