• 22dakika.org dizi hakkında bilmediğimiz 15 adet bilgiyi bize sunmuş.

http://www.22dakika.org/…ones-hakkinda-bilmediginiz

--- spoiler ---

8.madde için geçen durumu hep merak etmiştim ya olursa diye cevabımı almış oldum.

--- spoiler ---
  • açılış müziğiyle ilgili onlarca farklı cover yapıldı fakat açık ara en iyisi bir kedi tarafından yapılmıştır.
    https://www.facebook.com/…oto.php?v=126526467492504
  • açılış müziğini aylardır telefonumda melodi olarak kullanıyorum ancak çok kısık kaydedilmiş bir versiyonu sanırım bendeki ve nerede aradıysam bulamadım hepsi bendekiyle aynı.. orjinal intro nun kaliteli halini bulanlara bilenlere selam ederim.
  • ilk sezonu yeni bitiren biri olarak hakkında yazılanları okumamaya özen gösteriyorum.

--- spoiler ---

büyük ihtimalle pek çok kere yazılmıştır ama ilk sezonun bitişinde baba stark'ın (ki yüz ifadesi ve karakteri ancak bu kadar uyumlu olabilirdi) ve khal drogo'nun saçma bir şekilde ölümü (kabul etmek gerekir ki sonrasını iyi bağladılar) beni derinden yaraladı.

--- spoiler ---

şimdi dağılın bakalım enteresan bir şey yok bu entry'de.
  • güzel dizidir nitekim henüz yalnızca iki sezonu geride bırakmıştır. kitaptan dizi ipuçları tartışma hevselileri için kitap tartışabilecekleri başlıklar bol bol mevcuttur sözlükte.
    (bkz: a song of ice and fire)
    (bkz: a game of thrones)
    (bkz: a clash of kings)
    (bkz: a storm of swords)
    (bkz: a feast for crows)
    (bkz: a dance with dragons)
    (bkz: the winds of winter)
  • diziyi izleyen kız arkadaşlarımın sayısının ziyadesiyle fazla olmasıyla şaşırtandır. hayır güzel dizi, her türlü kabul ediyorum ama daha çok erkeklere hitap ediyormuş gibi geliyor bana. böyle savaş, ordular, stratejiler, fantastik ögeler filan. pek kızların kalemleri değil gibi. ama yok arkadaş the lord of the rings serisini izleyemeyen, pirates of the caribbean sevmeyen, spartacus'ten hazzetmeyen ama bu dizinin fanatiği olmuş kızlar var. nedenini gerçekten çözemiyorum. asla kızlar bu diziyi sevemez, sevmemeli gibi bir düşüncem de yok. yanlış anlaşılmasın. ama how i met, friends, desperate, coupling'ten başka bir tek bunu izliyorsa, hem de holiganı olmuşsa bu dizinin gerçekten irdelenmesi gerektiğini düşünüyorum. o kadar mı harika yani. kızlar arasında bile bu kadar yaygın olmasının, bu kadar tutmasının sebebinin araştırılması gerek. güzel bir tez konusudur bu dizi.
  • 2014 mayıs'ında yayınlanacak olan 4. sezonunda bir oberyn martell karakteri var ki, tüm tyrion lannister ve khal drogo aşıklarına laflarını yedirecek türden, öyle böyle değil.
  • an itibarıyla red wedding'i okudum ve elim ayağım tutmaz oldu şerefsizim..martin amca'yı yolda görsem stark'larla alıp veremediğin ne diye yakasına yapışacağım.. bu pisliği ancak stannis temizler bu saatten sonra..
  • başlamayı düşünen varsa beklesin. her sezon 10 bölüm ve sezonlar arasında bir yıl fark var. bitince toptan halletmek en mantıklısı. sonra yeni sezonu beklerken önceki sezonları defalarca seyretmek durumunda kalıyorsunuz.
hesabın var mı? giriş yap