• ilkokul öğretmenimin ısrarı sonucunda * toplantılarına bir defa katıldım. toplantıda sattıkları kahvenin üretildiği alanın üstünden uçak geçmiyor , kuş uçmuyor, çok doğal bir ortam felan filan daha bir ton kelime yapıyorlar. toplantı arasında da muhteşem kahvenin tadına bakman için ikram ediyorlar.neyse aldık kahveyi pakete bakıyoruz pakette sadece marka yazıyor ve helal gıda ambleminden başka hiç bişey yazmıyor, üretim tarihiymiş, üretim yeriymiş, son kullanma tarihi felan hepsi yalan olmuş. sonuç şu; kahveden bir yudum alıp, çaktırmadan masaya geri bırakıp, ögretmene selam verip topukladım.

yaklaşmayın benden söylemesi.
  • kaybedilen paradan ziyade kaybedilen imaj zarar verir kişiye.

sikimsonic ürünler için bir sürü eşe dosta her türlü yalamayı yapar ve bir şekilde bu ürünleri itelersiniz. ama ondan sonra dostlarınız nezdinde itibarınız bok olur.

ha bir de milyarder olan bok kafalar vardı değil mi? yarrak afedersin.

uzak durun, sigortalı bir iş bulun...
  • güzel bir yalancı iseniz ve sonsuz ısrarlarla herşeyden (arkadaşlarınızdan, gururunuzdan) vazgeçmeye hazırsanız bu sistemden de diğer tüm zincir sistemlerinde olduğu gibi iyi para kazanabilirsiniz.

ama haydi itiraf edelim, yukarıdaki özelliklere sahipseniz zaten 21. yüzyıl dünyası köleniz olur, ne uğraşacaksınız böyle sistemlerle.
  • bu arkadaşların öncüllerinden tek farkı daha değişik bir sosyal medya politikası olması, tepki görmemek adına "ben pek anlamam diğer işlerden ama tadı çok iyi, mideme de iyi geldi" falan demişler sözlükte.
    hehe.
  • çok yakın bir arkadaşım yazın sonuna doğru bu işe girdi. arkadaş çok yakın olunca benim girmeyeceğimi bildiğinden bana hiç teklif etmedi. hatta ben konyaya gittiğimde bunun yanına uğradığımda napıyon nelere koşturuyon diye sordum olm tabak geçme diye mevzuyu anlatmaya başladı, o sırada da yıllardır görüşmediği ilkokul arkadaşıyla buluşmaya gidiyoruz. kanka şöyle böyle girdim bu işe şu kadar verdim şu vadede beklentim bu falan anlattı neyse (bu çocuk da ailevi yönde büyük sıkıntılar yaşayan 15 16 yaşlarından beri kendi kendine yaşayan biri, o ara da ekmek alacak parası yok. üstünde ütüsüz pembe bi gömlek, saçma bi kravat, büyük bi iskarpin ayakkabı, siyah keten pantolon var. güya iş adamı ya ciddi giyinmiş.) bana da dedi ben şimdi çocukla konuşurken ara ara ucu açık şeyler söylicem o da merak edip işi soracak falan. sormazsa sen sor konu açılsın dedi. yani mesele şu biz kimseye zorla anlamıyoruz. ıyi dedim hadi işin görülsün.

neyse gittik kafeye oturduk muhabbet geçti falan oralar tırı vırı kalktık, zaten ilk buluşmada kimseden beklentileri yokmuş bunların. şimdi nereye dedim enese uğrayalım bi sonra boşum dedi. tamam dedim. enes de internet kafede çalışıyor. hadi gidelim gittik, enes aşağı kata paspas atıyomuş çağırdık geldi. bizimki direk girdi konuya onla konuşmuşlar daha önce, dedi işte bak şu anda indirim var 2 hafta içinde bilmem kaç liralık paketi alman lazım acele et, bayilik kaparsın benim altımda. enes de kabul etmiş zaten, ya olm işe yeni girdim para yok elimde falan diyo, işte patrondan şu kadar isterim,babamdan şu kadar alırım üstünü de borç bulurum hallederim de borcu ödeyemem dedi. bizim ganocu atladı hemen, aldığın ürünü sat olm bakkala falan, senin amacın zaten bayilik almak dedi. enesin kafaya yattı bu. abdullah abiye (mahalle bakkalı) satarım ordan da şu kadar gelir diye hesapladı. lan dedim şu ürünleri ver bakim bi fiyatlarına, bi baktım ki abooo. bir paket kahve (3ü bir arada yani, ve tadı da öyle bi şey hiçbir ekstrası yok) 1 liradan fazlaya geliyor. ben orada olayı çaktım. enes abdullah abinin dükkanda toplam 5 çeşit sigara var adamın açlıktan nefesi kokuyo tanesi 1 liradan kahve alır mı dedim ama sağlıklı hacı bunlar dedi. enesin kafa kalın. lan amk malı sağlık zengin insanlar içindir açlar için önce yemek amk, bu adam onu kime satabilir ki zaten dedim.

o anlık enesi kurtardım, 3 aydır istanbuldayım, facebooktan gördüğüm kadarıyla enes yine girmiş batağa. hayırlısı artık ne diyelim. kısacası enes girdi siz girmeyin. kazanamazsınız, çevrenizdeki insanları kaybedersiniz.
  • çok güzel ticari muhendislik sirketidir. kandirmak icin de guzel bir ulke bulmuslardir. oyle iyi inandirirlar ki saticilarini buraya gelip benle 40 yil kavga edecek tartisacak uyeleri bile vardir gano'ya laf ediyorum diye. urunlerinin dandikligi kutularindan belli olmaktadir. ulan 40 liraya 20 paket 3u 1 arada kahve satiyosun bu kahvenin kutusunun bir şaşa'sı olmalı. insan eline alınca kutuyu, "herifler harbiden özenmiş bözenmiş kalitesi kutusundan belli!" demesi lazımken, 20li poşedin üstünde kaymış bir baskı ile basılmış 3ü 1 arada poşedi görüyor. ulan bunların elde ettigi kar %600 degilse ben neyim. 75 kr'a alinan nescafe posedinde bile bi baski hatasi yok. kutu da keloglan sakizinin kondugu 100lu paket kutusu gibi. ıcinden bi kagit cikar anlatir, eder. 24 liraya alinan sebamed sampuandan neden bu sampuanin diger sampuanlardan farkli oldugunu anlatan bir kagit cikiyor kaliteli baski kagida. hadi bunun kadar olmasa da icine bisi koymussun, yapmissin. ne bileyim kralligi anlat, kralliktan iki uc resim koy o cagda yapilan o kadar super bir urunse, yok iste!

bir de bunlarin kapsulleri vardir tam komedidir. neyse fazla konusmiycam. kapsul degil sanki limitless filmini yasiyacagiz gercek hayatta gibi anlatiyorlar ya hahahahahaha.

kullanmayin. sunlari zengin etmeyin. gidin kardesim bahcenizde domates neyim yetistirin onu yiyin, hayatiniz degerli degil mi sizin?
  • yararlı bir bitkinin etrafında dönen ürünlerin olduğu saadet zinciri.
    neden direk saadet zinciri diyorum?
    network marketingde talep edilen bir ürün piyasaya arz edilerek perakende geliri elde edilir ve bu satış diğer insanlara da öğretilerek onlara da kar kazancı sağlanır.
    eğer ki işin içinde piyasada aşırı talep gören ürün yoksa, kar marjı yüksek değilse, sadece organizasyon gelirleri özendirilerek işe dahil etmeler varsa, dahası sipariş edeceğiniz ürünün içeriğine bile karar verme yetkiniz yoksa maalesef ki bir titan zinciri vakasıyla daha karşı karşıyasınız.
    titan zincireri örneği: questnet
    burada da 1-2 milyara saat tatil vs alıyordunuz ve başkalarını batırdıkça kazanıyordunuz.
    gano: 460 ve 990 tl lik paketlerle başlıyorsunuz ve 6 kişiyi batırarak para kazanma evresine geçiyorsunuz.
    işin en berbat kısmı ise tıbbi iddalar.
    eğer ki siz kanseri iyileştiriyorum, kolestrolü yok ediyorum diye piyasaya çıkarsanız tepenize binerler.
    flp firması bu yüzden patladı
    herbalife firması amerika'da 1 yıl senato kararıyla askıya alındı, kilo kontrol kavramıyla tıbbi iddalardan sıyrılıp 33 senedir yoluna devam ediyor.
    bu kahvecilerin tıbbi iddalardan vazgeçecekleri yok gibi görüntü.
  • etrafımda ürünlerini kullanarak iyileşen insanların olduğu platform.

* bir arkadaşımın fıtığı düzeldi içtiği çaylar sayesinde.

* bir arkadaşımın kuzeni kısmi felç idi, o da iyileşti kapsüller ile.

* mahallemizin bakkalı osman amca'nın basuru iyileşmiş(-miş diyorum, götünü açıp göstermedi en nihayetinde)

* yakın bir arkadaşımdan duyduğum üzere beyin fonksiyonlarını tamamen yitirip bitkisel yaşama giren bir hasta, bu platformdan aldığı kapsül, kahve ve çaylar sayesinde iyileşip yürümeye ve koşmaya başlamış.

* 12 yıldır evli olup çocukları olmayan ismi bende saklı akrabamın nurtopu gibi bir çocuğu oldu. bebeğe, anne sütü yerine buradan aldıkları çayı içirmişler, bebek ayı dolmadan yürümeye ve hatta konuşmaya başladı.

* semtimizde bulunan özel hastane, bu platform yüzünden %98.3'e varan bir müşteri kaybına uğradığı için battı. doktorlar diplomalarını gözümüzün önünde yaktı. niye basına düşmüyor derseniz, hep israil oyunları bunlar...

* iddialara göre kafasına kaleşnikof mermisi isabet eden ibrahim tatlıses buradan gelen çaylar sayesinde iyileşip çocuk sahibi olmuş.
  • kahvelerinin sağlık ile hiçbir alakası yoktur. içindeki "ganoderma" denilen mantarın karaciğer yetmezliğine kadar götüren tablolara sebep olabileceği önceki entrylerde açıklanmış. instant kahvenin sağlıksız birşey olduğu, aslında gerçek kahve bile olmadığı konusuna hiç girmiyorum.

kahve ile alakası olmayan, cahil insanları gazlayan bir titan zinciri işte.
    kaynak da verelim: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17621752
  • bir çok kişinin daha önce yazdığı gibi, yalancılıkda üzerinize yoksa, para uğruna eş dost arkadaş demeden herkesi satabilirseniz büüyk ihtimal bu sistemden para kazanabilrisiniz. ha zaten bu özelliklerin çoğu siz de varsa zaten bu sistemin dışında para kazanabileceğiniz bir çok yol da bulunmakta sizler için. gene aynı network marketing yalanları, gene insanların gözünü boyamak için lüks yerlerde sunumlar vb. aslında yazmaya bile değmez ama belki bu sisteme girmeye karar verme aşamasında biri olur da şurayı okur vazgeçer diye yazalım. aman bulaşmayın, kaybettiğiniz paranızla kalırsınız başka da bir şey olmaz.
hesabın var mı? giriş yap