• alsancakta kıbrıs şehitlerinde yer alan, kırçiçeği tarzında bi mekan. yemekleri güzel. kaşarlı kuşbaşılı pidesi en güzel. yazın üst katta balkon kısmında oturup bişiler yemek de hoş oluyodu doğrusu.
  • garda'dan bi de göztepede sahil kenarında var ki asla tavsiye edilmez, hatta mümkünse yanından bile geçilmez. sizi içeriye sokabilmek için nerdeyse ayakkabınızın altını yalamaya hazır olan şef garson kendini ööyle akıllı sanıyo ki; iyi yıkanmamış rokaların arasından çıkan kurdu görüp, kendisine şikayette bulunup, yemeği mide bulantısıyla yarıda kestiğinizde özür bile dilemeksizin sizden hesabın yarısını isteme terbiyesizliğinde bulunuyo.
  • (bkz: gemide)
  • irce'de muhafız (guard) anlamına gelen sözcük.
    (bkz: garda siochana)
  • zaman zaman kaşarlı lahmacunlarını özlediğim mekan... kıbrıs şehitleri'ndeki şubesinin balkonundaki 3 masadan birinde oturmak ise ayrı bir zevktir.aşağıya doğru baktığınızda 1 dakika içerisinde görüş alanınızdan onlarca farklı insan geçer. zaten yemeği beklerken ya insanları, ya da tam karşınızdaki "kıbrıs şehitlerindeki cam silen adam" ı izlersiniz...

ilk olarak hala açık olduğunu tahmin ettiğim, çeşme şubeleri ile tanımıştım ben bunları... hatta oradaki şef garson beni kendine yakın görüp, alsancak'ta cafe açma projelerinden falan bahsetmişti.birkaç sene sonra duydum ki, meğer o adam cafe plaza yı kuran adammış.(evet, son cümle yalandı)

ayrıca; garda, en büyük rakibi olan kırçiçeği 'nden çok daha klas bir mekandır, bunu da eklemeden geçemeyeceğim...
  • yogurtlu soslu manisa kebabi olayinda resital veriyorlar resmen.
  • bu yıl 13-16 ocak tarihleri arasında büyük bir ayakkabı moda fuarına ev sahipliği yapacak olan kasaba...
  • porsiyonları canavar kebap-pide zinciri. lahmacunları pide boyutunda geliyor resmen ve ideal şekilde doyuruyor. kebablarında da bir falso yaşamadım şu ana kadar. tavsiye edilir statüsünde bir mekan...
  • göztepe sahildeki kapanmış. yıllardır ordaydı, üzücü olmuş tabi.
  • girişinde zeytinyağı müzesi vardır. adamlar zeytinin etinden sütünden yumurtasından deli gibi yararlanıyorlar. bir sürü zeytinyağlı kremler, dudak kremleri, güneş yağları alıyorsunuz hiç yoktan. kıyısındaki pizzacılardan sipariş verirken de çok düşünmeyin, garsonları çok tezcanlıakdeniz insanı. "ayy hayatta ananaslı, enginarlı, karidesli pizza yemem" de demeyin, bir daha nah bulursunuz. garda'ya kadar gitmişken tadıverin işte nolcek.
hesabın var mı? giriş yap