şükela:  tümü | bugün
 • asırlarca taşlaştırılmış olarak kalan gargoyles ırkı, büyünün bozulması sonucu, süs olarak yerleştirildikleri yerlerden kopar cana gelirler. kanatlı, karanlık; zihinlerdeki zebani şekline benzer bu yaratıklar, intikam almak üzre şartlanırlar.

  bi ara atv çizgi film versiyonunu yayınlamaya kalkmış, çok kaliteli animasyonlara ve backgroundlara sahip bu çizgi filmi de 3 gün falan yayınladıktan sonra nedense tekrar göstermemişlerdi... belki de pahalıydı yada tıfıllar korktu, şikayet geldi falan.
 • (bkz: gargoyle)s
 • gargoyle lar atv nin yayınladığı en iyi çizgi film. süper. ama neden kesti anlamadım. ben seviyodum. tuhaf yaratıklar falan var akşam olunca canlanıyo sabah taş oluyo. taş olayım güzeldi..
 • disneyden cikan en harika is. muzikler, plot,butun karakterler filan asmistir. hele acilis sekansina doyum olmaz.
  hayatimin bayagi buyuk bi kismini gargoylelerin basi olan goliatha asik oldugum icin sapik olup olmadigima karar veremeyerek gecirmeme sebep olan cizgi filim/dizi.
 • one thousand years ago, superstition and the sword ruled.
  it was a time of darkness. it was a world of fear.
  it was the age of gargoyles.
  stone by day, warriors by night,
  we were betrayed by the humans we had sworn to protect,
  frozen in stone by a magic spell for a thousand years.
  now, here in manhattan, the spell is broken, and we live again!
  we are defenders of the night!
  we are gargoyles!
 • bu cizgi dizi sayesindedir ki binalarin tepesine yapilmis gotik heykellerin hep canlanirlarsa nasil olabileceklerini dusunmusumdur ama hicbiri goliath kadar karizmatik gelemedi gozume, belki gun olur devran doner de yine izleme sansina sahip oluruz.
 • the beautiful south'un rotterdam isimli hoş şarkısında da bahsi geçen kavram.
  'and all the men are gargoyles
  dipped long in irish stout'
 • hastası olduğumuz bir çizgi filmdi.
  944 yılında gün ışığında taşa döndükleri için savunmasız kalan gargoyle'lar düşman balyozlarıyla parçalanırlar, sağ kalmayı başaranlar da sonsuza dek taşa dönüştürülür.. 1944 yılında kahramanlarımızın surlarında uyudukları kaleyi alan işadamı heykelleri new york'taki gökdeleninin çatısına götürür ve bulutların üzerindeki yeni yerlerinde iskoçyalı gardiyanların büyüsü bozulur ve yirminci yüzyıla uyanırlar..
  goliath, hudson, brooklyn, lexington, broadway, bronx ve elisa'yı hatırlıyorum çizgi filmden. özellikle goliath, grup lideri olarak etkileyici bir tiplemeydi.
  aynı fikri paylaşan başkaları da olacak ki dizinin üçüncü sezonunun ismi "gargoyles: the goliath chronicles" olmuş..
  bir yerlerden bulup baştan sona izlemeyi çok istediğim eski dizilerdendir.
 • yanılmıyorsam ilk sezonunun dvds'si kısa süre önce piyasaya sürülen muhteşem seri.
 • lise yıllarımda çok sevdiğim bir çizgi film dizisiydi, aniden yayından kaldırılınca garip bir şekilde hüzün yapmıştım kendime, internet denilen teknoloji harikasının sayesinde tüm bölümlerini bulup seyretme imkanına kavuştum. üzerinden o kadar süre geçmesine rağmen daha ilk bölümde uzun süredir görmediğim bir dostumu görmüş gibi sevinip, iki gün evden çıkmama neden olmuştur.