• aklıma şu fıkrayı getirdi bu müşteri, fıkra mı yoksa arkadaşımın anlattığı bir olay mı onu ben de hatırlamıyorum:

kibar bir üniversite öğrencisi arkadaşımız anadolu'nun kıyısında köşesinde yer alan bir şehrimize gider ve bakkala girer.

- rica etsem bi tane winston light alabilir miyim?
    + gardaş niye yalvarıyon iste verek
  • o kadar da kızılmaması gereken müşteri, sayesinde duyulmamış fıkraları dinleyip gülüp düşünüyoruz.
  • normal bir insan da olabilir. ben de özel sektörde çalışıyorum ve müşteriler gayet, böyle istiyorum diyebiliyor. müdür geliyor bunu yetiştir diyor. dünya annenizin babanızın koynundaki olduğu kadar yumuşak olmuyor genellikle.
  • lan yarım saattir başlık içinde bir şey arıyorum. hani küfür müfür mü var. ne bileyim garip bir durum mu var diye. bulamadım.

siz bildiğimiz ''istiyorum'' kısmına mı taktınız lan? garsondan bir şey istemenin nesi garip olm?

-bir tavuk dürüm istiyorum.

ulan çok normal. allah allah.
  • dünyanın kralı dünya kadar garson görmekten kibarlığı elden bırakmış bir kişi de olabilir.
  • doğru tonlamayla söylüyorsa bi sıkıntısı yok.
    üstelik kendinden emin olduğunu da gösterir.
  • emir cümlesiyle ne alakası var bunun? yüklemi üstünde, istek cümlesi bu. garsondan istemeyeceğim de kimden isteyeceğim lan?
    karışık pizza istiyorum ama mantar istemiyorum içinde, bir de mısırı bol olsun lütfen. keşke tüm emir cümleleri bu denli samimi olsa.
  • aslında z istiyordur ama söyleyemiyordur.
  • "ben de neler istiyorum da olmuyor" diye cevaplayabilir.
hesabın var mı? giriş yap