• "ay bana aylar bana/vay bana vaylar bana/ellerun yari geldi/hani benum gaybana" gibi çeşitli bercestelerden müteşekkil bir beste. evvelden erkan ocaklı emmimin dilinde bayağı bir nağmelenmiş olup, şu sıralar ismail türütün albüm ismidir. ve fakat bir mepeüçünü bulamıyoruzdur şu sıra. *
  • müdevver fırında, binbir ihtimam ve ihtiyatla hazirlanmis, pandispanya'nin icinden ,kafasini cikaran karincalar, teyzelerimiz, halalarimiz ve ninelerimiz icin gaybanadir.
  • doğu karadeniz bölgesinde yaygın olarak kullanılan, lanet olası anlamına gelen yerel kelime.
  • fuat sakanın parmağının bir şekilde bulaştığı belli ( ismail abinin versiyonundan bahsediyorum ) olan bir güzel ezgi...
    durun hele sözlerini yazacağım..

eeeeeeeeey
    hey gidi karadeniz oldun bana su yoli
    o selvi boylaruna dolansun bu laz oğli
    aylar bana ay bana
    vaylar bana vay bana
    ellerun yari geldi nerde benum gaybana....

kemançe...

eyyyyyyyyyyyy
    senun güzelluğuni gören gözler kamaşur..
    ruyamda bizum evde yikayidun çamaşur...
    aylar bana ay bana
    vaylar bana vay bana
    ellerin yari geldi nerde benum gaybana...

ha ha ha uşak ha..

eyyyyyyyyyyyy
    yalvardum allahuma yalvaracağum gene
    güzeli cennete koy çirkini cehenneme
    aylar bana ay bana
    vaylar bana vay bana
    ellerin yari geldi nerde benum gaybana...
    nerde benum gaybana....
  • ismail turut bu parcayi ebru yasar soylesin diye yapmis ama "kay bana" diye anlasilir diye turut kendi soylemis...
  • ilk duydugum ani unutamadigim kelime.. camlihemsine ilk gidisim olsa gerek, arkadasin buyukannesi biseyler soylerken (allah rahmet eylesin beni pek severdi) bana o nefis camlihemsin sivesiyle "gaybanasen evladim" dediydi.. lan tabi ki kotuye yormadim ama anlami ne diye sorana kadar bi 2-3 saniye feci tikandiydim..

belirsizlik uzerine edit : ya sindi dusundum de sanirim yukardaki hikayeyi ben uydurdum.. buyuk ihtimal soyle bi senaryo daha mankuldur; ilk kez gitmisinizdir rizeye camlihemsine, ortam hakkinda yeni bilgi birikimi olusturuyosunuzdur.. turku atma konseptini kavramaya calisirken birileri "kay bana seeen, kay bana" diye turku soylemeye baslar.. bocalama ani o andir muhtemelen.. neyse, bilin bunlari da sasirmayin ilerde..
  • gaybana gaylar bana el oldu oglanlar bana diye devam eden halk turkusu.
    (bkz: halk)
    (bkz: queer as folk)
  • sanirim bu yedinci nesil caylak, takim arkadasim*, gecen senenin esbpl gol krali soner***'den baskasi degil...
  • eksi sozluk malazgirte kitap yagdiralim kampanyasi kapsamında malazgirt'e toplam 190 kitap göndermiş 7. nesil çaylak... ayrıyeten 61 numaralı formasıyla esbpl'de nankatsu fk'nın straykırı olarak görev yapmaktadır. bu arada kendisi öz be öz kardeşim olmaktadır.
hesabın var mı? giriş yap