şükela:  tümü | bugün
 • izmir'in göztepe semtinde ikamet eden mc. durum nedir adlı şarkısı dillere destandır. gerçek ismi anıl'dır.

  şöyle bir twitter sayfası vardır: https://twitter.com/gazapizm
 • dağılın lan artık şarkısıyla beni benden alan mc. gazapizm'i çok dinleyen birisi değilim fakat, dağılın lan artık şarkısı bambaşkadır.
 • dinlediğim ender rapçilerdendir kendisi izmir alsancak kıbrıs şehitliğinde "argo izmir" stüdyosunda takılır genelde stüdyoda da altın mikrofon kullanıyorlar hizmet üst seviye.
 • yeraltı edebiyatı isimli yeni albümü piyasaya çıkmış olan rapçi.
  albümden bir parça kayıp kelimeler :
  http://www.youtube.com/watch?v=15mue4vc_5u
 • insanlar ölü parçası ile alayına giydirmiş rapçi. gazapizm35-insanlar ölü
 • "bir insanın bir insana duyduğu şu aşka bakın, sanki bir halkın tüm özgürlük umutları"
  "tabutlar kaldırılır ve çocuklar kandırılır" gibi sözlerin sahibi güzel adam ki bu sadece bir şarkısından iki cümle. bundandır ki "gazapizm sokaktır" yazılaması haksız değildir.
 • sen yağan yağmurun romantik oluşundan, ben sokaktaki çocuğun su alan ayakkabısından bahsederim.. ikimizde şair oluruz.(gazapizm)
 • ''olmaz işte gene düşeceksin yere sabah gece kafan güzel uçuyorken gökte''
  ne güzel demiş herif dediğim rapçidir.
 • bir yudumda sarhoş olmak kadar imkansızdır şimdi tekrar aşık olmak.

  sözü ile beni yakalayan rapper.

  killa hakan, mode xl, kodes vb. bir çok gangsta rap yapan isimin yanında sizi parçalarında herkesten farklı etkiler, muhakkak ki her parçasında size ait bir şey hissedersiniz. sözleri fazla anlam yüklüdür.
  rap'i rap gibi yapar, şiirsel tadı vardır. evet big fan olayları gibi duruyor ama sadece tartışmasızca bir kaç şarkısını dinleyin.

  (bkz: gazapizm & gardiyan - biten olduk)
  (bkz: gazapizm - sanki bir halkın...)
  (bkz: gazapizm - sevmedim söylediklerini)

  kendisi elazığ doğumludur,gerçek adı anıl acar olmakla beraber 97 yılından beri izmir göztepe de yaşamaktadır ve tam bir izmir aşığıdır. lisede tanıştığı engin erel (gardiyan) ve aykut şahin (sivo) ile birlikte hiphop kültürüyle ilgilenmeye başlamış. 2003 senesinde ilk parçasını yazmıştır.
  2004 senesinde gardiyan ve sivo ile birlikte ymf (yalı mcs family) çatısını kurdular ve balçova da kurdukları stüdyoda kendi kayıtları yanı sıra bir çok mc ye destek oldular. ilk albüm çalışması olan "az kaldı" isimli mixtape albümünü gardiyan ile 2006 yılında çıkartmıştır.
  izmir de rap'in sevilmesi ve yayılmasında katkıları gerçekten çoktur, kendi kitlesini oluşturan anıl, izmir dışında bir çok ilde antalya, ısparta, istanbul gibi konserler vermiş, organizasyonlarda yer almıştır.
  2008 de çıkaracağı parçası öncesi fuat ergin tarafından farkedilmiş, parçası 2009 yılında fuat ergin'in kalbum isimli bandrollü albümü ile ilk yasal çıkışını yakalamıştır.
  2009 yılında hayati sorunlarına yenik düşmüş, psikolojik bozukluklar yaşamıştır. klinik majör depresyon teşhisi konmuş uzunca bir süre tedavi görmüştür. hastane gel-gitleri arasında bile rap'i bırakamamış bu dönemde de depresyon isimli albümünü piyasaya çıkartmıştır.
  bu dönemde "tek yanlış" isimli parçasına ege üniversitesi öğrencileri tarafından amatör bir klip çekilmiştir.
  radikal sevdalar ve bulacağız belamızı adlı iki parçasını daha yayınlamıştır depresyon albümünden sonra.
  günümüzde de yazmaya devam eden anıl son albümü "yeraltı edebiyatı"nı 2014 yılında dinleyicilerine sunmuştur.

  facebook -> https://tr-tr.facebook.com/gazapizm
  twitter -> https://twitter.com/gazapizm
  youtube kanalı -> https://youtube.com/gazapizm35