• okulun icinin liseden tek farkı gencligin serbest kıyafetle dolasabilitesidir,endustri muhendisligi bölümü pırıl pırıldır cünkü o katta konferans salonu vardır fakat diger katlar pok icindedir simdi giris katını da yeniliyolar
    okula konuk olarak gelenleri giris kattan alirlar adam vay be okula bak der asansörle 4.kata cikartırlar(end.muh. o kattadır ve tabiki konf.salonu) buralar da iyi der ama diger yerlerden bi haber bi sekilde okuldan uzaklasir
    (bkz: bunu sozluktekiler niye merak etsinler dedirtenler)
    ne biliim belki bizim okulu yazıp gelmeyi düsünen vardır
    aman ha kimseye tavsiye etmem gidin daha kolay biseyler okuyun gotumuze girmeyen bolumler
  • bulundugu semt nedeniyle (bkz: maltepe/2), okul cevresinde bolca rus revu kizlarina rastlanir. (bkz: rus kizlari). bunun yaninda okula yalnizca 20 metre uzaklikta bulunan travestilerin ikamet ettigi otelin 2001 yili itibiariyle yikilmasi cevredeki travesti sayisini buyuk olcude dusurmustur.
  • orda bir fakulte var uzakta seklinde kimsenin orada oldugundan haberi olmadigi, insaat bolumunun bulundugu 1. kat her nedense okul nimetlerinden (asma tavan vb.) en son faydalanan kat olmustur. bi keresinde istatistik sinavinda duvar kenarina oturmustum, sinavin ortasinda yanimdan bisey gecti, oha diyip yukari baktim, kolonun etrafi acıkmis yukarı katta bisey yuvarlanmıs yanıma dusmus. zor kurtarmistik o derside....
  • yetenekli ve azimli makina mühendisleri yetiştiren, yalnız birşeyler yapabilmenin öğretildiği, çıkmanın girmekten daha zor olduğu fakülte. aslında gazi değil bence orası hala gönlümde admma.
    titreşim dersinde sadece kütüphanede olan, yalnızca 1 adet bulunan kitaptan ödev verilen ve o kitabın ödev veren hoca tarafından alındığı, ama buna rağmen ödevlerin yapıldığı bir fakülte.
  • bi soylentiye gore gazi den ayrılıp ayrı bir universite olması planlanan fakülte (ben daha hazırlıktayım sadece soylentidir bu yane)
  • göbaşında bir kampüs alanı planlandığı ve olduğu gibi oraya taşınacağı rivayet edilen fakülte. ayrıca şunu da belirtmeden geçemeyeceğim genel gazi üniversitesi imajına oldukça ters düşen, her yıl 1 mayısta celal bayar bulvarından geçenlerin gazi faşistlere mezar olacak sloganlarına bir gece önceki sabahlamadan kalan etkiyle uykulu gözler ve ne dendiğini anlamayan bir edayla bakan öğrencilerin bulunduğu eğitim kurumu.
  • yoldan kamyon geçtiğinde sallanan eski, köhne fakülte binası. yan tarafına yeni bir ek yapılmış, güzel de olmuş ama eski bina yıkılacak gibi duruyor.
  • gazi universitesinin en rahat fakultesi. butun fikirlerin ozgurce soylenebildigi hatta bagirilabildigi, yanindaki migrosun arka tarafina okulun ke$lerinin toplanarak ictigi, sadece guzel bir binası olmamasindan kaybeden ve egitimi de oldukca kaliteli olan okul. yillardir gölbasindaki kampuse tasinacaği rivayet edilir ama bu bir yalandir, zaten gazi mmf'nin diger fakultelerle (ozellikle teknik egitim fakultesi) birle$mesi toplu katliama sebep olacaktir. otuz yil önce yapilan binanin tavanları daha bu sene sivanmistir. ayrica teknik egitim fakultesi pentium 4 kullanirken mmf'de buhar ve komurle calisan bilgisayarlar kullanilmaktaydi. server kurulmasi ve bilgisayarlarin yenilenmesiyle bu sorun da cozulmustur.
  • bu civarla ilgili olarak
    (bkz: ankara maltepe migros otoparki)
hesabın var mı? giriş yap