• uzaklardaki sevdiceklerini düşünen insanlar olabilirler. özlemişlerdir ve bu yüzden uyuyamıyorlardır.
  • gündüzleri işte uyuklayan insanlardır. bütün günü yorgun geçirip eve dönünce hemen uyumayı planlar bu insanlar ama hiç bişi planladıkları gibi gitmez, bütün gece yine uyuyamazlar.
  • dümbükler.

uykusuzluk/@camussar
  • tüm olumsuz düşüncelerin başa üşüştüğü gece saatlerinde "siktirin lan ben uyuyorum" diyemeyen insanlardır. öyle mal mal bakarlar tavana bütün gece. sabaha yakın da bir boğulma hissi gelir. son noktadır artık o. hava yavaştan aydınlanınca güzel bir uyku bastırır. "ne olacak?" diye düşünmekten patlama noktasına gelen beyin pes eder. bayılır gibi aniden uyuyuverir ve zaten belki de bayılır.
  • kesinlikle benim de bir üyesi olduğum insanlardır. bugün sabah en son saate baktığımda dokuzdu ve ben hala uyuyamıyordum ama ne yaptım ettim, bütün gün etrafta uykusuz uykusuz dolanmayı da göze alarak öğlenin 1'inde dimdik ayaktaydım. zaten öğlen haberleri bu anlamda çok işe yarıyor, zira ülkede tüm bu olup bitenler bünyeyi kaçınılmaz olarak sarsıyor.
  • ya dert ediniyordur, ya da dertlerinden arınıyordur.
  • aslında uyumayı sevmeyen insanlar da olabilirler. küçüklüğümde uyumaktan korkardım, hatırlamıyorum ama büyük ihtimalle erzincan depremine uykuda yakalanmamla alakalı olabilir. annem çok korktuğumu; o gece beni uyutamadığını söylemişti.

şu an 5 saat uyuyorum, ama elimde olsa daha da az uyurdum.
  • benimdir. uyumayı zaman kaybı olarak görüyorum, uyursam çok şey kaçıracakmışım gibi. gecelere herkes uyuduktan sonra etrafı kaplayan huzur bütün gündüz saatlerine bedel zaten. hatta geceleri okuduklarım hayatımın büyük bir kısmını kapsıyor ve daha çok şey öğreniyorum.

ayrıca 'bu karanlık böyle iyi aferin tanrıya/ herkes uyusun iyi oluyor hoşlanıyorum'**
  • faithless dır
hesabın var mı? giriş yap