• -baba dikiz aynası yok! *

iddialı bir tasarım. sevdim.
  • (bkz: tm 480)

motor gücü 150 kw, beygir gücü 203 beygir, menzil 400 km, fiyat 200bin tl.

ve yine yazılım, donanım dahil tamamının, %100'nün yani her şeyinin türk malı ve yerli üretim olduğunu söylemişler.

içindeki tabletin markası merak konusudur..
  • bana yetersiz ve çok boş gelen otomobil ama türk vatandaşı olarak desteklediğim üretimdir. ar-ge departmanı için destek sağlayabilirim.
  • bok atanlarında ziyade satışa çıktığı anda alacağım araçtır. çok ergonomik ve konforlu olarak bir tek bana mı görünüyor ? üstelik türkçe tam destek sağlayacak bir araç dadından yenmez. görünüş olarak gayet güzel başlangıç için başarılı. özellikle yeni modele atıyorum 20-30 bin ve eskisini ver yenisi götür 5 sene boyunca derlerse ilk model yok satacaktır. üstlelik yeni modelleri üretmek için malzeme ve finansmanda, piyasa hakimiyeti de sağlanmış olur.
  • devletin 5 firmayla beraber yaptigi projenin disinda uretilen yerli otomobil olarak bahsediliyor.
    devlet ve diger buyuk firmalarin destegi olmadan, regulasyonlara uyup onlardan once piyasaya surebilirlerse buyuk basari olur.

konu hakkinda bilgisi olanlar yesillendirsinler.
  • yine bir tasarım garabeti ve yine bir umut taciri. vestel venüs telefon ne kadar yerli ise bu da o kadar yerli. merak edenler için söylüyorum, çin menşeili firmalarda “motor-platform-yürüyen aksam” hazır paketler var. seçtiğiniz tasarıma göre dış kabuk kalıpları var. siz çoktan seçmeli bir sistemde oto oluşturuyorsunuz onlar size veriyor. o yüzden bazı parçalar sanki başka yerden konmuş gibi eğreti duruyor. siz birde logo vs kendi görsellerinizi veriyorsunuz onlar bunu aracın farklı yerlerine işliyor oluyor sana yerli oto gen bilmem kaç. geçiniz bu işleri, fabrika nerede, arge merkezi hani. faso fiso işler bunlar.

edit: girdiğim tüm entry ön yargı ile girilmiştir. hatta gündemde ki yerli otomobil muhabbetini düşününce hakkını yemişiz. entryi de silmiyorum göt oluşum burada dursun. özür dileriz reyiz hakkını yedik.

hatta bu konuda beni uyaran, benim çıkışlarımı sakin karşılayıp tek tek tüm içeriği açıklayan @nailgg yazar arkadaşa teşekkürler.

togg dan çok daha oturaklı ve altı dolu bir çalışma yapılmış burada. çok değerli yaptıkları iş. buradan açık çağrı yapabileceğim bir şey var ise bir yeşil uzağınızdayım.

not: endüstri ürünleri tasarımı mezunuyum ve yerli otomobil açık yaradır bünyemde. bu konuda herzaman her şeyi yaparım.
  • umut veren bir girişim. araç tasarımları iyi değil, fiyat yüksek. ama bu işler böyle böyle başlar... tasarım düzeltilir, talep de olursa fiyat ayarlanır. teşvik etmek lazım.
  • ilk kez sevdiğim bir yerli araba ama olmamış bölümleri var. sanırım bombeli cam imalatında sıkıntı yaşanılıyor arka ve ön camlardan sanki bir şeyler olmamış gibi duruyor. şuradaki sedan modeli baz alırsak arka kapı ve arka cam arasında kalan metal bölge çok kalın. arka cam ve bagaj bölümü çok düz oralarda çok çalışılmamış gibi duruyor. bu arka bölümde mercedes cla dan biraz esintilenmiş olsa fena olmazdı ön tarafla iyi bir uyum sağlardı. ön tarafa eleştiri yok çok harika duruyor.

sanırım 200 bin liralık satış fiyatı ilk yatırım maliyeti yüksek olduğu içindir. seri üretime geçilse daha ucuz olabilir.
  • haberde bahsi geçen arabanın detayları hiçbir yerde yok. ayrıca arabanın görüntüsünü paylaşan hocanın kadrosu güzel sanatlarda görünüyor. troll olma ihtimali pek yüksek haber.

*gerçek olsaydı seçim arefesinde gözümüze sokardı emin olun.
  • zannediyorum ki fake bir kuruluş. bakıyosun arabayı filan üretmiş ancak hiç bir bilgi yok. ulaşamıyorsunuz haber alamıyorsunuz. amaçlarını anlamış değilim.
hesabın var mı? giriş yap