• tekel olmanın rehavetine kapılmış şirket. glovo, banabi henüz pazarda geniş yer etmemiş olabilir, ama bu iş yakında değişecektir. özellikle migros hemen yaygınlaşınca pazarı domine edeceğini ön görmek zor değil. bunu getirciler de görüyordur diye düşünüyorum, çünkü akıllı ve ne yaptığını bilen insanlar. ama henüz market lideriyken yazdığımız zararları kapatalım, roi’mizi artıya çevirelim, en azından topladığımız vc miktarını dengeleyelim demiş olabilirler. müşteri kaçmadan sıkı rekabet ortamına girdiklerini bilip fiyatlarını buna göre güncellemeliler.
  • fiyatları gereksizce arttırdıkları yetmiyor gibi bir gün bulunan ürün ertesi gün stokta yok. üründe (bkz: ramazan pidesi) . anlamadığım zaten pideyi fırından alıp getiriyorsun ne stoğu ya ?!
    neyse benim bölgeye geliyormuş yakında banabi. heyecanla bekliyorum.

edit: bir arkadaş getirin ürün gamı demiş. banabi ile getirin ürün çeşitliliğini bir kıyaslasana boş konuşmadan önce.
  • fiyatları gereksiz pahalı firma.

iki gün önce fiyatlarından yakındığım zaman bana kalkıp "o adam sen götünü kaldırma ben sana 15 dk içinde getireyim diye çalışıyor" diyerek gariban edebiyatı yapılmıştı.

kaldı ki ben pahalı derken, bana bi'den pahalı diyordum ama işte gariban edebiyatı sevenler bakkallardan pahalı diyorum sandı.

insanların yavaş da olsa fiyatların farkına varması güzel. umarım daha fazla benzer işletme kurulur da fiyatları aşağı çekmek zorunda kalırlar.
  • uygulamayi aciyorsun tahmini teslimat 6 dk diyor.
    tamam sunu sunu getir diyorsun, odeye basiyosun hop almiyor. bir daha basiyorsun hop almiyor. 4-5 deniyorsun.
    etrafindaki kuryeler sipariste, 32 dk sonra getirelim mi?

getir baba.

bekliyorsun 32 dk gecmis bir bakiyorsun tahmini siparis 7 dk sonra hazirlanacak.
    3 dk sonra bir daha bakiyorsun 12 dakika sonra hazirlanacak.
    12 dk sonra bakiyorsun.

siparis hazirlaniyor. (bi10 dk da boyle gidiyo)

yola cikti diyor ve geliyor. (hakikatin soylendigi tek bolum burasi)

sonuc olarak 22:38 de verdigim siparis ilk 32 dk sonra siparis yola cikacak dendikten sonra 23:46da elime ulasti. mesafe 6 dk.

daha da luzumu yok kullanmanin
  • gecenin kör vakti damacana su siparişi verilebilir olmasi diğer herşeyin önüne geçen uygulama.
  • daha önce de yazıldığı gibi uygulama açıldığında 5 dakika olan teslimat süresi, sepeti doldurup onayladığında 25 dakikaya falan çıkıyor. bu bilinçli olarak müşteriyi kandırmaktır, yalan söylemektir. müdahale edilmeli.
  • banabi çıktığından beri kullanmadığım app. getir ürün getirmek için alt limit 30 tl lik alışveriş ve üstüne 4,9 getirme ücreti isterken, banabi 15 tl alışverişin üstüne 2,5 tl getirme ücreti istiyor. fark çok açık. banabi çıktıktan sonra rekabet edebilmesi için getirme ücretini ve alt limiti düşürmek zorunda.
  • bunlarla aramdaki son ilişki olan damacana su'yu da banabi'ye geçirdim.

herifler ciddi ciddi 30tl minimum sipariş + 4.90tl getirme ücreti istediler :)
    30tl'lik sipariş demek, piyasadaki 22tl değerinde ürüne 30tl vermek + bir de 4.90tl de getirme ücreti vermek demek oluyor getir dünyasında.

hadi abi allah aşkına.

banabi nerdeyse marketten ucuza satıyor her şeyi, 2.5 lira da getirme ücreti alıyor.
    hala neyin burnu büyüklüğünü yapıyorsunuz ki?
  • s.k gibi uygulama. haftada düzenli olarak en az iki üç kez kullanıyorum. hala bana depozitolu çanta filan öneriyor. ulan onu da hediye et bari. zaten anamız ağlamış ekonomik krizden. güya güzellik yaparmış gibi, depozitolu çanta alırsan poşet ücreti ödemezsin diyor. orta direğiz olm biz bitiğiz, bi de sen ağlatma dimi. ama yok. köylü kurnazı, illa dürtecek.

sizin yaptığınız ayıp. tek poşete sığacak şeyi 3 poşet halinde gönderdiğinizi gördüm.

bundan böyle uygulamayı kullanmayacağım. alın bi tarafınıza iliştirin depozitolu çantanızı terbiyesizler.

inat ettim lan.
  • beklentimin çok altında kalan mobil market alışveriş uygulaması.

fiyatlar normal marketlere göre yüksek. evet, kapına kadar gelen bir hizmet için 25-50 kuruşluk farklar kabul edilebilir ama iş öyle değil. çünkü ayrıca 5.00 tl teslimat ücreti istiyor. ben ne anladım o işten? hem bana ürünü pahalıya satıyorsun hem de üstüne teslimat ücreti alıyorsun. kabul edilebilir bir şey değil.
hesabın var mı? giriş yap