şükela:  tümü | bugün
 • macera akademisi yarışları kapsamında belgrad ormanı'nda düzenlenen patika koşuları.
  http://www.macerayarislari.com/…11/geyik_kosusu.php
 • bugün belgrad ormanları'nda karın ve çamurun içinde gerçekleşen yokuşları gerçekten zor olan koşu. sağ ayak bileğim burkulmasaydı daha çok zevk alır mıydım bilmiyorum.
 • 14k'sı oldukça keyifli ama özellikle fazla patika koşusu tecrübesi olmayan insanlar için bayağı bir zorlayıcı olan koşu. 28k'si nasıl olur düşünmek bile istemiyorum.
  (bkz: dostum koşu demişsin ama bu mokoko)
 • geçen pazar günü 14k'sına katıldığım koşu. heralde benim gibi eşofmanla gelen 10-15 kişi varızdır. millet koşu taytı ve asics muadili özel ayakkabıları ile gelmişti. 2 saat 2 dakika ile çok kasmadan tamamladım, ama gayet zorlayıcı bir parkur, bildiğin çamur deryası ile savaşıyorsun. bir daha uğraşır mısın derseniz, kışın yapmam snowboard yapmak varken, ama bahar aylarında gayet yapılabilir bir aktivitedir. parkuru 1.5 saatin altında bitiren hatunlar da varmış, saygı duymak lazım onlara, normal şartlarda türk kadını pek spor yapmayı sevmiyorken böylesi zorlu parkurlarda hemcinslerinin aksine hiçbir zorlama olmaksızın koşuyorlarsa saygıyı hakediyorlar bence.
 • macera akademisi'nin düzenlediği bu koşuların bir sonraki etabı 31 mart'ta. http://www.geyikkosulari.com/yaris-programi.php
 • 14k'sına katıldım bugün ben bunun. zor parkur gerçekten. normal zeminde 14-15 km'yi rahat çıkarıyorum bu sebeple bunu da yaparım hacı düşüncesiyle giderseniz antrenmanlı olduğunuz için 1,5 saatin biraz üstünde tamamlayabilirsiniz ama ilk defa yapıyorsanız o yokuşları gördükten sonra "ulan yoksa tamamlayamadan yıkılacak mıyım?" düşüncesi de aklınızdan geçebilir. hakkını vererek iyi bir sonuçla yapabilmeniz için normal zeminde şöyle en az 20 km'lik antrenmanlarla hazırlanmanız, bu antrenmanları yaparken de parkurlarınızı 400-500 metre kadar yokuş içeren yerlerden seçmeniz tavsiye olunur.
 • arazi koşusudur. bugün yine koştum bu mereti 14 kilometrede, 1 saat 45 dakikada ama 9. kmden sonra yine doğru ayakkabı tercihi yapmamam sebebiyle bildiğin yürüdüm. buna ragmen 1 saat 45 dakika gibi bir süre çıktı. düzenli spor yapıyorsanız doğru ayakkabı tercihiyle çok rahatlıkla 1 saat 30 dakika veya alında bitirilebilecek parkura sahip bir koşudur. ancak 58 dakikada bitiren insan evlatlarına sormak isterim, arkadaş makine misiniz siz? 1 saat 12 dakikada bitiren hatunlar da var bu arada. gerçi ben öyle sürekli koşan bir tip değilim ancak spor salonunda 6-8 km arası koşup bırakıyorum ama cidden sağlam süreler bunlar parkura göre. saygı duyulması gereken insanlar, bunu 1 saat 20 dakikanın altında bitirenler.
 • 14k kategorisi ile ilk defa katıldığım, yarısını küfrederek tamamladığım yarış.
  düzenli koşarım, patika tecrübem de vardır ama bu ne arkadaş...
  1:33'te bitirdim ama iflahım kesildi.
  hafta içi biraz fazla koştum, onun da etkisi vardır ama ilk defa bir yarışta yürüdüm.
  o yokuşlar neydi öyle...
  katır bayıltan cinsten...
  ama her şeye rağmen çok keyifliydi.
  "koşuyorum" diyen herkesin tecrübe etmesini tavsiye ederim.
  en azından 4k'sını bir denemek lazım.
  ıyiydi, güzeldi, yaşandı bitti saygısızca...
 • 2014 serisinde 4k erkekler genel klasman üçüncüsü olarak o güzel geyik kupasının sahibi oldum. oldukça keyifli bir organizasyon özellikle portakal sponsoru sayesinde o güzel portakalların tadına bakabildik. hatta daha sonraları 1 kasa eve de sipariş verdim. (bkz: portakalbahcem.com) belgrad ormanlarında koşulması sebebiyle engebe konusunda bir hayli sizi zorlayacak bir parkuru var. ama bir o kadarda keyifli. 2015 serisinin ilk ayağında tepeden tırnağa kadar çamur olduk ama inanılmaz keyif aldık. organizasyonla ilgili yapabileceğim tek olumsuz yorum 2015 serisinde genel klasmanda ödül alan koşuculara yaş kategorisinde de ödül verilmesi. çok saçma bulduğum bir uygulama bunu yarış komitesine defalarca bildirdim ancak hala yanlışta ısrar ediyorlar.

  tanım: keyifli bir organizasyon ölmeden önce katılmanızı tavsiye ederim.