• baya bir süre tarafımdan kafami sikar giderim anlaşılmış akıl karıştırmış pek yanık şarkı
  • artik seninle duramam
    bu ak$am cikar giderim
    hesabin kalsin mah$ere
    elimi yikar giderim

sen zahmet etme yerinden
    gurultu yapmam derinden
    parmaklarin uzerinden
    su gibi akar giderim

artik surersin bir sefa
    ne cismim kaldi ne cefa
    $ikayet etmem bu defa
    di$imi sikar giderim

bozar mi sandin acilar
    belaya atlar giderim
    kur$un gibi mavzer gibi dag gibi patlar giderim

(x2)

kaybetsem bile her$eyi
    bu a$ki yirtar giderim
    sinsice olmaz gidi$im
    kapiyi carpar giderim

sana yazdigim $arkiyi
    sazimdan soker giderim
    ben aglayamam bilirsin
    yuzumu doker giderim

kopeklerimden ku$umdan
    yavrumdan cayar giderim
    senden aldigim ne varsa
    yerine koyar giderim

ezdirmem sana kendimi
    govdemi yakar giderim
    beddua etmem uzulme
    kafama sikar giderim

(x3)

(bkz: bunalim) (bkz: depresyon) (bkz: bu aksam olurum)
  • sözleriyle beni derinden sarsan, yaralarımı sızlatan bir şarkı... üstelik de militanca, asice bir şarkı... bilmiyorum bu şarkı, kim tarafından nasıl algılanıyor, kimi nasıl çağrışımlara sürüklüyor ama bende uyandırdığı halet-i ruhiye bu... bence, özünde devrimcilik barındıran romantik bir isyankarın umutsuz, kara sevdasını betimliyor... zangır zangır titretiyor beni vala, ürpertiyor, gelmiş geçmiş tüm aşklarımın yüreğimde bıraktığı izleri yeniden yeniden kabartıp kanırtıyor... offfff yaaaaaa, bakar mısınız yaaaaa: "ezdirmem sana kendimi/ gövdemi yakar giderim/ beddua etmem üzülme/ kafama sıkar giderim..."
    giderim ulan, giderim!... seni seviyorsam sana ne!... (bilmeyenler için: bu da selda bağcan'ın bir şarkısıdır!...)
  • hergün en az bir kere dinlediğim, sözlerini içime çekerek güç topladığım, inancımı yenilediğim ahmet kaya şarkısı.
  • durduk yerde adamı ağlatan bi şarkı..
    gerçi "durduk yerde" demenin pek bir anlamı yok. koşarken ağlayan insan sayısı ne kadardır ki?
  • niran ünsal söylemiş , anma mahiyetine çıkarılan albümde..
    (bkz: ahmet kaya)
  • meydana gelen zararları telafi etmek için alınan tedbirler anlamına da gelir.
  • ev arkadasima dinlettim ilk 30 saniyesini, sting mi bu deyip dumura ugratti beni.

yeniden okudum kafiyeli olmus bu entry.
hesabın var mı? giriş yap