• en cok korsan cd'si türkiye'de yapılan grup.
    cd'lerin üstüne ege, kayahan, ya$ar yazıyolar bazen karı$tırıp.
  • seksen senedir dinlediğim ve hep dinlemekten keyif aldığım bir grup.
    metalci adamı bozar diye gizliden dinlerdim, son zamanlarda açık ettim, yekten dinliyorum. bozarsa da bozsun.
    yıllardır hep aynı haz, aynı güzel tat. gençliğe çakılan bir selam gibi vesselam.
    soooy gitaaanoooo sooooyy...
  • "trista pena" şarkısıyla içimize işlemiş grup..
  • üç beş gitar çalan insan bir araya geldiğinde yapılan benzetme. örneğin:

- ne lan bu gipsy kings gibi olmuşsunuz?
  • cocukluktan kalma guzel aliskanliklardan biri.
    edepsiz cingeneler...
  • paul reyes - ritm gitar, geri vokal.
    andre reyes - ritm gitar, lead vocal
    nicolas reyes - ritm gitar, lead vocal
    patchai reyes - ritm gitar, vokal.
    canut reyes - ritm gitar, vokal.
    tonino baliardo - lead guitar, maestro
    paco baliardo - ritm gitar.
    diego baliardo - ritm gitar.

hepsi kuzendir...
  • bütün efsane şarkıları bir yana hotel california şarkısına getirdikleri yorumla kalbimi bir kez daha fetheden şahane grup.
  • sanmıyorum ki ortalama iletişim imkanlarına sahip bir türk insanı gipsy kings'in herhangi bir eserini herhangi bir şekilde duymamış olsun.
    zira gipsy kings demek 90'ların en popüler şarkılarına ilham olmuş grup demek.
    gündüz metro fm'de gipsy kings çalarken, aynı anda süper fm'de tarkan'ın gipsy kings'ten bestesi araklanan şarkısı çalıyordu.
    haliyle bu her yere yansıdı.
    nasıl ki nah neh nah 90'ların başında, istiklâl caddesinde ruhumuza işlemişse gipsy kings'te baila me ile aynı yerdeydi.
    müzik dükkanlarının önündeki uzun kolonlardan yükselen o gitar sesleri dinleyen herkesin içini ısıttı.
    diskolarda, gece kulüplerinde, sokakta, televizyonda, radyolarda hep vardı.
    durup baktığımda benim içinse çocukluk demek gipsy kings.
    eve yeni alınmış sony fh-717r, uzaktan kumandalı falan, acayip bir ses kalitesi...
    kumandayla aç kapa falan, büyük lüksler...
    sirkeci'den zamanında alınmış kasetleri takıp takıp havada gitar çalan bir ilkokul talebesi.
    anlamadığın dildeki o leziz şarkıların nakaratlarına eşlik etmeye çalışmak.
    en sevilenleri başa alıp alıp dinlemek.
    gitarlar zaten büyülüyordu, pencereden uzaktaki denize bakıp yazı hayal ettriyordu insana, kumsal, plaj, eğlence, deniz bisikleti falan.
    en uç hayal ise acaba jet-ski görebilir miyiz bir gün gerçekte...
    o zaman jet-skiyi televizyonda görünce uu oluyorduk zira.

gipsy kings...

fransa'da doğup o muhitte büyümüş endülüs ispanyollarından bir ailenin üyelerinden oluşan kuzen grubu...
    flemenko ve rumba karması bir müzik...
    temposu hiç bitmeyen, tüm o bölgenin etnik danslarıyla uyumlu bir armoni...
    70'lerden 80'lerin sonuna gelene kadar onlarca konser, onlarca festivalden sonra 40 hafta listelerde yerini korumuş bir albüm...
    1987'de çıkan grubun kendi adını taşıyan gipsy kings albümünün her biri ayrı lezzetteki bamboleo, un amor gibi hitlerle ortalığı kasıp kavurmuş.
    gönüllere işlemiş.
    türkiye'de de çok sevildiler, konserlere geldiler, hep coştular coşturdular.

bugüne geldiğimizde ise böyle her parçası ayrı özenli, ayrı tatta eserlere pek sık denk gelmiyoruz.
    bu sebeple gipsy kings hep güzel, hep kıymetli...

şu soğuk kış gününe bir gipsy kings eseri bırakmak şart oldu.
    https://youtu.be/lgeuituzjj4
  • annemler dinlediği için midir nedir, beni direkt çocukluğa ve 90'lı yıllara, yaz mevsimine, üzerimde merzerize hırkayla büyüklerin masasına kafamı koyup uyuduğum akşamlara götürür. bu yüzden sözlerinden hiçbir şey anlamasam da seviyorum. yaz, deniz, güneş yanığı, çocukluk gibi birsürü güzel şey getiriyor aklıma.
  • amerika'dayım. arabayla gidiyoruz. yanımda kolombiyalı kız arkadaşım. radyo'da gipsy kings çalmaya başladı.

- aaa bak dedim en favori gruplarımdan biterim ben bunlara. ama sözlerini çok anlamıyorum. çevirsene bana neler diyorlar dedim.
    dinledi dinledi.
    - ben de anlamadım aksanları çok değişik dedi.

peki amor mio dedim.
hesabın var mı? giriş yap