• hsyk başkanı olsam bu tür kararları veren hakimleri terör örgütü üyesi diye görevden alır içeri attırırdım . bu nasıl vicdansızlıktır ? zihinsel özürlü birinin rızası olup olmaması tecavüzü hafifletmez.
  • yine hayret verici, inanılmaz bir karar olmuştur.

farzedelim kadın 40 kilo değil, normal ölçülerde.
    mental olarak sağlığı da yerinde.
    bu kadin tecavüze ugradiginda da sesini çıkarıp, çok fazla mukavemet gosteremeyebilir can korkusuyla.
    bu rıza gösterdiği anlamına mı gelir?
    sesini duyuramayacagi her koşulda geçerli bu.
    tecavüze yeltenecek kadar gözü dönmüş birinin, mukavemet gösterdiğinde gırtlağına çökmeyeceginin garantisi yok ki?

bu durum, kadının kendi isteğiyle, rıza göstererek ilişkiye girdiğini mi gösterir?
    akıl alır gibi değil.
  • ataerkil sistem yine çılgın atıyordu. bu adamları kollayan olduğunu sanmıyorum. sistemin kendisi erkeklerin kadınlar üzerindeki hakimiyetini her anlamda koruyor. bu da bir örneği. bu kıza yapılanların hesabını kimse vermeyecek mi şimdi? evet vermeyecek. nasılsa burası da 2 güne kalmaz unutur.
  • haberlerde hep mahkeme verdi kararı diyor. yahu kardeşim mahkeme duruşmaların yapıldığı yer. kararı veren hakim ve mahkeme üyeleri. neden hakim adı soyadı, mahkeme üyeleri adı soyadı, adı soyadı şeklinde haber yapılmıyor? suç mu oluyor? bilen biri aydınlatırsa sevinirim. hakimlerin yakınları ve çevresi verilen kararları öğrenmeleri en doğal hakkı.

tanım: insanlıktan utandıran karar.
  • asıl korkunç olan bu habere şaşırmamamız.
  • allah belanızı versin yeter artık ya, adaletin yoksa dünyanın en büyük mimari yapılarını ,yollarını vs yapsan ne olur..
  • ben anlamıyorum, ya bu hukuk denen şey bizim bildiğimizden çok ama çok farklı bir şey, ki öyleyse lütfen avukat yazarlar biraz açıklasınlar da anlayalım; ya da bu bizim hakimler gerçek anlamda çok değişik, kimsenin bilmediği ve gizli tutulan bir madde kullanıyorlar ki çok dehşet bir kafası var bu maddenin. hayır varsa böyle bir şey halkla da paylaşsınlar hepimizin ihtiyacı var..
  • bunlara rağmen hala bu ülkede hukuk okuyup bu kokuşmuşluğun bir parçası olmak isteyen insanlar var. düzeni değiştirebilecekseniz okuyun tabi, ona lafım yok.
  • türkiye'de bir kadına tecavüz etmek mümkün değil çünkü kadın karşı koyamazsa rızası var diyerek sapık salınıyor, karşı koyarsa öldürülüyor camdan atılıyor bu seferde dava konusu cinayet oluyor.

yani türkiye'de tecavüz olması mümkün değil siz bir isveç'e falan bakın bu konuda
  • holywood film endüstrisi "the kerasounta massacre" isimli yeni bir film çekme hazırlığı içinde.

film çekimine 2019 yılı sonbaharında eynesil'de start verileceğini bildiren ünlü yönetmen, gazetemize verdiği röportajda "şimdiye dek beyaz perdeye yansıtılmamış bir vahşet içeriği ile seyircileri koltuklarından zıplatacak bir filmin hazırlıklarına başladık." dedi.

(bkz: kerasounta)
hesabın var mı? giriş yap