şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bu sabah hanedanın ortak malı gibi herkesçe kullanılan elden ele dolaşıp herkesin istifade ettiği gazetelerden birinde okudum. git gide yalnızlaşıyormuşuz. geçen yıla göre 100 bin kişi daha artmış yalnız yaşayanların sayısı ve bu sayı 3.5 milyona ulaşmış. yalnızlar en çok tunceli' de en az ise diyarbakır da varmış. tam da ailemden ayrılıp yalnız yaşamayı ilk defa bu kadar ciddiyetle düşündüğüm şu günlerde böyle bir haberin karşıma çıkması ilginç bir durum. bari gazetenin ismini de yazayım okumak isteyen olur belki. güneş gazetesi.
 • bir insanın bir başlıkta yalnız yaşamaktan kastın hane olarak yalnız yaşamak olduğunu ve açılan başlığın istatisliklere dayanan nesnel bir haber bilgisi olduğunu anlamaması ne kadar kötü bir durum. ya da anlamak istememesi ya da daha kötü bir şey olmuş olabilir. zahmet edilip o kadar şey yazılması bir de. sadece yazmak için yazmaktan daha kötü bir durum !
 • bati dunyasinda 70’lerde sanayi devriminin bir sonucu olan tuketim toplumu profilinin ortaya cikardigi bir problemdir ve her gun daha da artmaktadir.

  yalnizlik özendirilen bir olgudur. zira yalniz insan en cok tuketen insandir. calisir kazandigini sadece kendi icin harcar.

  yalniz kalmaniz icin bir cift kulaklik size yeter. muzigi acar ve kendi dunyaniza gecersiniz. su yazdigim cumlenin ana temasini olusturdugu onlarca reklam filmi sayabilirim size.

  gercekten de gittikce yalnizlasiyoruz. cunku kendimizden baska kimseye ne tahammulumuz var ne de zamanimiz. kendimiz icin kazanip kendimiz icin daha fazla nasil tuketebiliriz temali hayallerimiz var.
 • evet kimseye tahammül edemiyoruz gerçekten. fakat haklı sayılırız aynı zamanda. yani haklı olan sen ben o biz siz onlar değil; hepimiz haklıyız. zamanın şartları hepimizi haklı kılıyor.
 • bence bu şikayet edilecek birşey değil haa koyuyor mu o zaman herkes kendini eleştirecek herkes iyi olduğundan ötürü yalnız olabilir mi? demek ki sen kötüsün, bir başkasının yalnızlığına sebepsin
 • ben hep elli liralık yalnız olduğum için, koymayan durum.
 • bu kadar yanlızlık ancak tahsille mümkün...
  velhasıl ziyan olduk, ziyadesiyle..

  light in babylon - kipur (kemerlerinizi bağlayın)
 • belki de john b. calhoun'un universe 25 deneyindeki gözlemlerini yaşıyoruzdur. universe 25 deneyi (onedio linki)

  belki de calhoun'un deneyinde gözlemlediği "güzeller"'e (beautiful ones) dönüşmüş, insanlığımızı kaybetmişizdir ama farkında değilizdir.

  ne olursa olsun yerinde ve haklı bir tespit lakin bir çözüm bulunması gerekli mi bilemiyorum açıkçası. belkide dünya bu şekilde daha güzel bir yer olacak...