• star wars evreninde yag'dhul gezegeninde yaşayan soluk derili, çirkin suratlı, matematik dahisi ırk. matematikten dolayı gemi inşaasında bu ırk kullanılıyor.
  • iyiliğin yeni ve eğlenceli yolu. içindeki modern kahraman durmasın destek olsun sloganıyla hareket eden bir oluşum.
    anladığım kadarıyla, bu oluşum sivil toplum organizasyonlarına bireysel desteklerin aktarılmasını amaç ediniyor. kullanmadığınız bir eşyayı satarak, destek amaçlı alışveriş ederek ya da bireysel hizmet aktivitede bulunarak yardım ve destekte bulunulabiliyor.

http://www.givin.co/ adresinden ulaşılabildiği gibi uygulamaları da mevcutmuş.

sitede aşağıdaki stk'larla çalıştıkları yazıyor, belki zamanla artacaktır.

türkiye korunmaya muhtaç çocuklar vakfı (koruncuk)
    tohum türkiye otizm erken tanı ve eğitim vakfı (tohum)
    türkiye eğitim gönüllüleri vakfı (tegv)
    toplum gönüllüleri vakfı (tog)
  • guzel faydalı bişey, yapı, oluşum, aplikasyon. atıl dediğiniz herşey yardım kurumlarına, stklara ekonomik bir değer olarak yansıyo. fikir sahibine bravo.
  • ben arabasında her daim köpek maması taşıyan biri olarak sokak hayvanlarına çok düşkünüm. givin üzerinden eşyalarımı ya da verebileceğim hizmet/danışmanlık/eğitim gibi şeyleri satmak ve gelirini sokak köpeklerinin beslenmesi için direk olarak haçiko'ya yönlendirmek fikrini muhteşem buldum.

sizin de bazı eşyalarınız vardır, atmaya kıyamazsınız, satmaya kıyamazsınız... onları givin de listeleyin ve karşılığında kendileri gibi paradan daha değerli birşey alın, seçeceğiniz bir stk'ya yardım etmiş olun.
hesabın var mı? giriş yap