• dün akşam izledim once'ı şu an istese veririm o derece.
  • bugünkü havaya baktım da mevsimi gelmiş eleman. dur cdsini çıkarayım koliden.

https://www.youtube.com/watch?v=tb4rlkfrw3s
  • sabaha karşı uyandım ve acilen yemem gerek dedim. glen hansard'a aş erdim. üstelik hamile bile değildim.
  • acilen türkiyeye gelmesi gerekiyor.. ona ihtiyacı olan bir sürü müziksever var..
  • once filmini az önce bitirdim, dolayısıyla kendisi, şarkıları ve sesiyle yeni tanışıyorum. yüzeysel yorumum, bu irish abinin mete horozoğlu'nun dublin'de yaşayan kayıp dayıoğlu filan olabileceği yönünde. ancak asıl söylemek istediğim, o nasıl duygu coşumu ve aktarımıdır yahu, şarkı mı söylüyor içindekileri nota olarak üzerimize mi püskürtüyor belli değil. pek lirik.
  • marketa irglova ile damien rice & lisa hannigan lezzetinde bir ikili oluşturan meleksi.
  • avrupa turnesinde yakalayıp izlediğim irlanda’nın sanat güneşi. programı çok sıkışık olduğu için yorgun olur diye düşünmüştüm neredeyse her gün farklı şehir ve ülkelerde konseri vardı ama enerjisi çok yüksekti, zaten “doktor sahneye çıkmamalısın dedi ama biz kalabalık bi ekibiz bunu yapamam dedim” dedi.

konserin başlarındayken, sahne önünde ailesiyle konseri izleyen 9-10 yaşlarında bir çocuğa “sen orada görebiliyor musun” dedikten sonra çocuğu sahneye çıkarıp piyanonun yanında boş bir yere oturttu. çocuk tüm konseri sahnede oturup izledi hatta tek başına piyano çalıp söylediği şarkılarda çocuğu yanına oturtup ona da çaldırdı. konser sonuna kadar ara ara ekipçe çocukla ilgilendiler ne şanslı veletti :)

gerçek bir irishman olduğu için alkol ve aşkı çok sevdiğinden bahsetti, seyirciyle tatlı tatlı sohbet etti sürekli.

bir şarkısını bütün salona duyurabilecek şekilde mikrofonsuz söyledi ki hayatımda ilk kez bir konserde buna şahit oldum. günlerdir arka arkaya konser veren ve sesi kim bilir ne kadar yorulmuş biri için olağanüstü bir şey bu.

sanatçıların çoğunun şarkılarının arkasına saklandığını düşünürüm. glen hansard şarkılarının arkasına saklanmayan, gizlenmeye çalışmadan hikayeleri ve duygularıyla ortada duran, dinleyenleri kendi yolculuğuna bir anda dahil eden çok özel bir insan. zaten bu yüzden o akşam sesiyle enerjisiyle güzel yüreğiyle herkesi delip geçti.

başına bişey gelmeden seni canlı canlı izlediğim için çok mutluyum glenciğim, sen hep çal ve söyle, make art!
  • the frames grubunun kızıl saçlı, sesiyle sakinleştirme yetisine sahip solisti.
  • irlandalı müslüm gürses, insanın böğrüne böğrüne oturur şarkıları...
  • müthiş bir adam. müthiş bir yorumcu. şöyle bir performansı sergileyebilmek kolay değil. her dinleyişimde tüylerim diken diken oluyor.
hesabın var mı? giriş yap