• piyasadaki bi kaç çeşidini denedikten sonra ekmekten tamamıyle soğumamı sağlayan ekmek ceşidi..anladığım kadarııyla ekmeği ekmek yapan şey glutenmiş..
  • istanbul halk ekmek'in ürettiği ürünlerden biri. 1,75tl fiyatı var. glutensiz yemek gibi bir zorunluluğum yok. deneme amaçlı aldık. dış kabuğu sert ama içi yumuşak. dışarıdan bakınca hava kabarcıkları gözüküyor. sünger gibi. içi de bildiğimiz ekmekten çok farklı. parlıyor ve yine garip bir süngerimsi yapı var içinde. bildiğimiz un yerine mısır ve buğday nişastası kullanılmış. o nedenle çok uzaklardan mısır ekmeği tadı geliyor. yapımında şeker ve fındık yağıda kullanılmış.
    http://ihe.com.tr/k/glutensiz-urunler-2
  • açıkçası normalde ekmek hamur vs. yemeyi zaten tercih etmiyorum ama bazen insan katık istiyor ekmeğin yanında. tam buğday cart curt da aynı kapıya çıktığı için glutensiz ekmekte karar kıldığım ilk gün metro'dan almıştım. halk ekmek büfelerinde 2 lira gibi bi'şey ama metro'da 19,50... metrodaki daha lezzetli tabii. onu bile yemesem iyi olur dediğim için halk ekmek tercihim. bir dilim yiyorum gerisine zaten gerek yok. başka markaları da denersem entry editlenir.
  • istanbul halk ekmekten alınmaması gereken ekmektir. zira hayatımda yediğim en kalitesiz glutensiz ekmekti.

schar markasını tercih edin.
  • ihe glutensiz ekmekte içerik olarak: mısır nişastası, buğday nişastası, su, maya, fındık yağı, şeker, tuz, katkı maddesi.(fındık içerir) kullanmış. neden nişasta kullanıyor anlamadım? tam buğday ekmeği olsa ve glutensiz olsa olmuyor mu?
  • bünyemde buğday, arpa, çavdar ve mısır alerjisi mevcut olup, şahsıma mecburen ekmeksiz bir dünya nın kapılarını ardına kadar açmıştır.
  • istanbul halk ekmeğinki çok kötüdür.
  • istanbul halk ekmek büfesinden bugün yuvarlak top olanından 30 kuruşa 3 tane aldığım ekmek türü.

yalnız içeriğine bakınca glutenin sağladığı o yapıştırma olayını fazlasıyla nişasta ekleyerek karşılamış görünüyorlar. nişasta da bir o kadar sağlıksız olduğundan hiç ekmek yeme daha iyi.
  • glutensiz ürünlerin çoğunda mısır ürünü olduğu için fazlasıyla uzak durmaktayım. zaten fazla nişasta'nin da bir yararı yok.
  • güntekinsiz emek olarak okudum, noluyor dedim.

tanım:bagırsakların eritemediği ve haliyle de sindiremediği polimer yapıdan arındırılmış protein içeren ekmek
hesabın var mı? giriş yap