• fast food akımına türk lezzetlerini getirerek yeni bir tarz ile hizmete giren yerli fast food zinciri. gobit ekmeği içinde döner, köfte, tavuk gibi alışık olduğumuz ürünleri sos baharat ve sunumla biraz farklılaştırarak sunmalarının yanı sıra yeni ve ilginç menü isimleriyle dikkat çekici bir oluşum haline gelmişler. ilk kez ankara'da nata vega'da denedim, lezzet açısından gayet güzel. belki sandviçlerinin içine bir miktar daha yeşillik eklerlerse gayet güzel olabilir. menü içindeki patatesler elma dilimi ve kızartılmıyor (sanırım tefal actifry'inkine benzer bir yöntemle pişiriliyor), o nedenle yağsız ancak çok lezzetli. gazlı içeceklerinin yanısıra ayranları cam şişede ve eker marka, ki bu gayet güzel bir şey. et olarak hosta'nın ürünlerini kullanıyorlarmış. bir de dönerli köfteli ilginç bir sandviçleri var, oldukça lezzetli. denemeye değer, bozmadan böyle giderlerse iyi bir noktaya gelirler diye düşünüyorum.
    henüz yapım aşamasında bir de websiteleri var: http://gobitte.com/

edit: üçüncü ziyarette de kalitelerini hiç bozmadıklarını görüp sevindim.
    köfteli menüsü olan nazik çelebi'nin içinde patlıcanlı bir sos kullanmaya başlamışlar. pek lezzetli olmuş. köftesi de ızgaradan geldi, bekledim hatta bir onbeş dakika kadar. ki çok müşteri olmadığından mutfakta o kocaman sandviçin nasıl yapıldığını da gördüm aralıktan. hakikaten çok büyük porsiyonları, normal menü olmasına ve hayli aç olmama rağmen bitiremedim.
    bir de kestaneli ve pekmezli dondurmaları var, deneyeceğiz bir sonraki ikea seferimizde.
  • geçen hafta baktım başlığa, hiçbirşey yazılmamıştı, ben de o an yazmaya üşenerek birinci entry olma şansını yitirdim :) ama öyle düşünüyorum ki şu anki kalitelerini ve hizmet anlayışlarını değiştirmezlerse burayı haklarında hep olumlu entry lerle doldurtabilecek potansiyele sahipler açıkcası.
    farklarına gelecek olursak, öncelikle ekmekleri çok farklı adının gobitte olduğuna bakmayın sunum gobit ekmeğinde değil ama daha güzel bir ekmeğin içinde olduğunu söyleyebilirim, ürünlerinin içlerine koydukları köfteleri oldukça kaliteli, bildiğiniz et tadı geliyor yerken öyle diğerlerinkine benzemiyor yani, dönerleri desenizzaten hostaya ait bir marka olduğu için hostanın döneri kullanılıyormuş, menünün yanında verdikleri ayran cam şişede eker ayran bu oldukça hoşuma gitti hem cam şişede olması hem eker marka olması hemde bardak ayranlara göre daha fazla miktarda olması iyi olmuş, patatesleri ise kızartma yöntemi ile pişirilmemiş bu yüzden yağzız olmakla birlikte lezzetli de olmuş, bir türk markasının böyle bir girişime girmesi ve başarılı olacağı izlenimi vermesi de beni çok sevindirdi, şimdilik sadece nata vega avm de bir şubesi var, ama böyle devam ederlerse bu ligde boy gösteren yabancı menşeili oyuncalara kafa tutacak bir güç olabileceklerini düşünüyorum. bu arada öğrendiğim kadarıyla hostaya ait olmalarına rağmen hosta markasına sığınmayı pek düşünmüyorlarmış, bu da gayet bence gayet mantıklı bir karar almış yeni bir markanın bağımsız olarak daha rahat büyüyüp marka değerini oluşturabileceğini düşünüyorum.
    sonuç olarak kesinlikle denenmesi gereken olumlu yönde farklılıkları bulunan son derece lezzetli menüleri olan yeni bir restaurant, gidilmesini tavsiye ediyorum.
  • bu kaliteyle turkiye'de cok is yapar. renkler alman firmasi izlenimi veriyor. ayrica bitte de bunu destekliyor gibi, gerci neden ingilizce ve almanca karisik git lutfen desinler bilinmez. lezzet iyi, menuler baya buyuk, patatesler yagsiz pisiriliyor, kolonyali mendilleri de adam gibi. gidin gorun efendim.
  • tiz zamanda gidip denemek istediğim yer.
  • bugün deneyip çok beğendiğim türkiş fast food'cu

öncelikle sunum müthiş. menü isimleri, çizimler tam bir ottoman style olmuş, farkı daha en başta belli ediyor.

menüleri burger ve mcdonalds'a göre çok daha büyük. normal bir menünün gobit ekmeği bildiğin kafam kadar. burger'da big king xxl, mc'de megamac altına düşmeyen biri olarak gobitte'de satılan "cihan doyuran" isimli menü ciddi fazla geldi.

fiyatları ise muadillerine göre çok daha iyi. dediğim normal menü 11 lira ki bu büyüklükte bir menü mc'de ve burgerda 14-15tl'den başlıyor.

tadı ise soyalı değil bildiğin et yediğini hissettiriyor. belki biraz özel bigmac sosu, whopper sosu gibi kendilerine özgü sos olayına girebilirler hamburgerlerinde.

şu anda sanıyorum tek eksikleri bir reklam. ottoman'lı bir reklam filmi ile ilgi çekerlerse önlerinin açılacağını söyleyebiliriz.

edit: ayrıca ramazana özel maklube bile yapmış adamlar. bildiğin maklube fast food :)
  • tanıtımlarıyla yabancı bir fast food restoranı izlenimi veren yer. bugün nata vega'da ilgimi çekti bir deniyeyim dedim. sabri hosta menüsünü yedim içinde hem köfte hem et döner vardı, ama ekmekleri inanılmaz büyük doyurucu ama döneri sabahtan kesilmiş koyulmuş gibiydi eti de soğuktu, patatesler yağda kızarmıyor elma dilim şeklinde o başarılıydı. genel olarak iyidi ama burger sıcak olsa daha iyi olurdu.
  • türk işi fast food'da bir ileri adım.
    hosta'dan ayrılan çocuklardan birinin girişimi olduğu söyleniyor.mcdonald's ve burger king'i uzun uzun analiz ettikleri belli. tabela ve menü görselleri o kadar net ve aydınlık ki yanındaki burger king'i karanlığa düşürmeyi başarmışlar.
    ama lezzet ve standardizasyonda daha çok yolları var. dönerli köfteli büyük ekmekli menüyü denedim fakat oldukça kuru ve yavan geldi. döner ve köftenin önceden pişirilip ısıtıldığı belli. ürünlerinde global markalar gibi msg desteği olmayabilir ama içinde daha yağlı ya da sulu bir şeylere gereksinim var. patates menünün tek artısı.
  • yillardir ankara sanayinin ana yemek kaynagi olan gobit doner satarak herkesi dumura ugratmis dukkan.
  • kızılay sakarya caddesindeki şubesiyle ilk defa tanıştığım mükemmel yer. lezzetli, ucuz, hem de türk. daha ne olsun.
  • lezzetli ve öküz doyuran nitelikte burgerlere sahiptir.. etlerde kömürde ızgara tadı gelmektedir bu bile yeterlidir..
    ayrıca (bkz: şerefsizim aklıma geldiydi)
hesabın var mı? giriş yap