• sesi kulak tırmalamayan, maçı aynen olması gerektiği gibi anlatan bir spiker. işini iyi yapıyor..
  • sesini diamond league yarışlarında da duyabileceğiniz, keyifli bir anlatıma sahip ntv spor spikeri. ayrıca dün şangay'da koşulan diamond league'de kameraların fotoğraf çeken çinlileri göstermesi üzerine, hafif bir gülümsemeyle içlerinde kuşkusuz japonlar da vardır gibi bir şeyler söyleyerek bir sözlük klişesi olan fotoğraf çeken japonları da es geçmedi. sözlükle alakalı anlaşılan..
  • sadece ben mi böyle düşünüyorum bilmiyorum ama özellikle wimbledon 2011'de zirve yapan şöyle bir durum var; bütün sene nba maçlarının ve avrupa liglerinin özetlerini seslendirdiği için midir nedir, onun anlattığı maçlarda canlı yayın havasına girebilmek çok zor oluyor. oynadığı karakter üzerine yapışan oyuncular* gibi olmuş.
  • aralarda espri yapması mükemmel, maçları sunuşu iyi ama gel gör ki en uyduruk maçları bu adama sunduruyor ntvspor.
  • kaan kural ile beraber eurobasket fransa-polonya macini sunacak olan spiker
  • (bkz: #69556193)
  • yurtdisinda yasadiginiz icin tahincioğlu basketbol süper ligi 2019 yili playofflarini mecburen eurosport tan izlerken maruz kaldiginiz arkadas.

ısmini daha yeni bulabildim, sevgili bay cetinbas, sana iki cift lafim var, umarim bunu okur, anlar, isine ve izleyicilerine saygin geregi kendini gelistirirsin...

1) feaul diye bir telaffuz yok. faul diye yazilir, "foul" diye okunur yahu, tekrar tekrar feaul feaul dedikce kulak zarimizi belliyorsun, yapma.
    2) nicolo melli'nin adi yazildigi gibi okunur, nikola melni olarak okunmaz. adamin ismini israrla yanlis okuma neyin belirtisidir bilmiyorum, sacmalamalayim.
    3) sundugun sey basketbol musabakasi, futbol degil. herseye yayvan gevsek bir agizla "ali muhammet scoreessss" deme, gol atmiyor adam basket atiyor, lutfen ac iki tane nba maci izle, neye ne zaman ne diyorlar gor lutfen. bunu izleyicilerine sayginin geregi olarak yap, kendini gelistir, lutfen.
    4) her cumlenin sonuna gevsek-yayvan neaovv (now) demene de gerek yok, anlattigin sey o an oluyor evet farkindayiz. arada kullanabilirsin tabii ki, fakat istisnasiz her cumlenin sonunda kullaninca kafa aciyor...
    5) basketbolda agacin yeri yok. sulukas with the tiriii, melni wit di tirii, bu adamlar ucluk atiyor, agac degil, agacla kolkola girmis gezmiyorlar da... neyin tirisi? hadi telaffuzuna daha cok saydirmayayim, sen aldin alacagin mesaji, kapadim bu konuyu, tamam.
    6) "kalinic with the ball" ya ne olacagidi? bir ara "come with the ball" demeni de bekliyorum, bir ara deyiver lutfen...
    7) ozetle nba spikerlerini izle, lutfen, ayni seyleri (bazisini yalan yanlis) tekrarlayip duruyorsun :/ yurtdisinda yasiyorum, eurosport a mecburum, spikersiz sadece sahanin sesini duyabilecegimiz bir yayin opsiyonu da yok malesef. dolayisiyla senin kendini gelistirmene mecburuz, lutfen, hadi.

arzuladigimiz kalite seviyesine inan cok uzakta degilsin, yaparsin bunu, inaniyorum.

cok tesekkurler, sevgiler...
  • isme "ing" takarak present participle üretebilen bir arkadaş.

kardeş, fiile ing takarak yapılır bu iş, isme yapamazsın, aksi hatalı üretimdir, yanlıştır, yoktur böyle bişi.

isim: defence (uk) - defense (us)
    fiil: defend (!)

yanlış: defensing (yok böyle birşey)
    doğru: defending

umarım biri sana bu başlığı okutur bir gun. her maçta 500 defa difensink demenden bıktık usandık.
  • bu tarz spikerleri oldum olası hiç sevmem. kulak tırmalayan bir ses. isimleri yuvarlamalar. heyecansız bir anlatım.
hesabın var mı? giriş yap