• para icin neler yapacagini gosterdi.daha az paraya imza atmismis.yemezler ...ne sikintisi olabilirdi ki fenerle,jubilesine gidilecek bir kac kisiden biriydin ,simdi ise siradan bi topcu oldun hayirli olsun.
  • profesyonel futbolcu, aynı zamanda milli futbolcu.

kiminle kontrat yaptıysa o takımda oynar. bunda sorun yok.

fenerbahçeye uzun yıllar hizmet etmiştir. hizmetleri için teşekkür edilmeli, saygı duyulmalıdır. kendisine küfür etmek ve aşağılamak vicdansızlık ve nankörlüktür. fenerbahçe'de de başka büyük takımlardan gelmiş çok sayıda futbolcu ter dökmüştür. birisi oturup listesini çıkarsa sayfalar sürer.

aklıma kendilerine gol atan van persie'yi ayakta alkışlayan manchester united taraftarları geldi şu an. ama burası farklı bir coğrafya, farklı bir mentalite.

not: azizsporlu değil alexsporluyum.
  • bu başlığı sanırım yeterince pislettim ve artık son kez düşündüklerimi yazıp bir daha bu başlığa yazmayacağım. aslında yazmak istediklerimi lube ayar tweet lerinde çok güzel özetlemiş kısaca alıntılarsam:

"fenerbahçe serüvenini tamamlayan bir futbolcu için beşiktaş en iyi seçenektir.. ki sayısız örneğini gördük.. asıl sorun bu değil yani..

sorun "omurgasızlık".. 3 temmuz'u "samimi" duygularla yaşayan fenerbahçeli bi futbolcu gidip de şenol güneş'e "hocam hocam" diyemez..

şenol güneş'in beşiktaş'ı çalıştırması, tolga'nın beşiktaş'ta oynaması falan da bu kapsamdadır ve tiksinçtir kanımca..

hepimiz profesyoneliz ve emeğimizi parayla takas ediyoruz. ama profesyonellik, yavşaklık değildir. para için "her şey" göze alınamaz..

sezon bitmeden, üstelik sözleşmesi devam ederken, şampiyonluk için yarıştığı rakibiyle "para" konuşabilen adam "paragöz"dür.. o kadar!"

dediğim gibi lube harika özetlemiş içimden geçenleri... kendisinin de dediği gibi beşiktaşa gitmek galatasaraya gitmekten 1000 kat iyidir ama sen bu takımın bayrak adamı isen, 3 temmuzu hep beraber yaşamış isek kalkıp 3 temmuz un tüm pisliklerinden nemalanan adamın altına çalışmaya gitmezsin. başkana kızmış olabilirsin, başka şeylere bozulmuş olabilirsin ama bu taraftar senin her zaman arkanda oldu, emre ile tartıştın seni savundu, diego ile tartıştın yine seni savundu. uefa kupasında final kaçarken herkesin merak ettiği bir numaralı şey senin sağlığındı, çevremdeki herkes gökhan sağ olsun kupa çok da tınn demişti. böyle bir adamdın işte ve çekip gittin. her ne kadar bu olayların tamamen menajer oyunu olduğunu ve ahmet bulut un fenerbahçe ile kişisel hesaplaşmasının bir sonucu olduğunu düşünsem de sen gökhan gönül isen bunlara izin vermeyecektin, bizimle kalıp çubuklu ile bırakacaktın.

bu daha az paraya gitti mevzularını basındaki satılmış kalemlerine yazdıran da ahmet bulut bunu da adım gibi biliyorum. neyse ki bunlara inanacak salaklar ile dolu tribünler ve sosyal ortamlar o yüzden başarılı da oluyor haspam.

kısacası gökhan bu takım için sadece bir sağ bekti ama onun yüreğini sevmiştik onu ayrı bir yere koymuştuk. sevilla maçlarında yaşadıklarımızı unutamayız ama kalbimizin derinliklerine de gömmeyi ve hatırlamamayı biliriz. fenerbahçe her zaman oynatacak bir sağ bek bulur ve şener de gökhan ın rolünü sahada en azından tamamlayacak kalitede bir oyuncudur ama dediğim gibi gökhan bizim için bir sağ bekten fazlası idi. fenerbahçe oraya başka oyuncular da bulur hatta dünyanın gelmiş geçmiş en iyi sol beki fenerbahçe de oynadı belki bir gün aynısı sağ bek için de olur. yani demem o ki gökhan bey fenerbahçe senin gidişinle hiçbir şey kaybetmez, bu olayın kaybedeni sadece ve sadece sen olursun.
  • profesyonel hayat nedeniyle rakip takıma gitmesini kötü anlamda eleştirmeyeceğim futbolcudur. ezeli rakibe gitmesi insanı üzse de herhangi bir yamuk yapmadığı için yuhalanmalı haketmemiştir.
  • besiktaslilarin beraberlige sevindiginin kılıfı olmus satılık topcudur..
    ıki sene sonra daha cok parayı verene ucarak gidecektir..
    cok iyi oynamismis aksam..ne yapti oglum adam iki asist mi yapti..macin skoru ne ?maca katkisi ne? cizgiden top mu cikardi?
  • 3 temmuzu senol hoca ve tolga yapti zaten, o yuzden gokhan gonul'un besiktasa gitmesi hataymis... o zaman o donemde trabzonlu oyuncu ve teknik ekibin bir listesini yapalim, onlarin oynadigi takimlara fenerbahceli hic bir futbolcu transfer olmasin. burada bahsedilen kisi senol hoca ki bu ulkenin en kaliteli hocasidir. eger bir gun yine milli takim hocasi olursa, milli takima fenerbahce futbolcu gondermeyecek mi? bu mudur yani? arkadaslar birakin artik bu nefret soylemlerini. kendinize gelin artik, fanatiklikten gozunuz kor olmasin. akp hukumetinin su aralar herseyi 15 temmuza getirmesi gibi aziz yildirimin ve takipcilerinin de her seyi 3 temmuza getirmesi artik kabak tadi verdi. yeni yapilacak tesisinize de 3 temmuz adini vermissiniz. akp de yeni yapilan herseye 15 temmuz adini veriyor zaten. hep diyorum zaten, aziz ile tayyipin yonetim acisindan pek farki yok. azizi destekleyen fenerlilerin de tayyipi destekleyen cenah dan pek bir farki yok.
  • dün tribünlerden hakettiği ayarı almış orman çocuğudur.
    kendisi parayı tercih etmiştir. hatta parayı tercih etmesinin yanında menajeri için para talep etmiştir. ve bunu da daha devre arasında yapmaya çalışmıştır. bunu veren sadece fikret orman olduğu için orman çocuğu olmayı kabul etmiştir. kendisi de bir orman çocuğudur.
    rakamlarla konuşacak olursak fenerbahçe, kendisine hiçbir prim vermeden 3 yıl boyunca 2 milyon euro vermiştir ve menajeriyle yollarını ayırmasını istemiştir.
    hatta iş adamlarından biri kendisini zorlayarak 250.000 euro daha verilebileceğini söylemiştir.
    beşiktaş ise 4 yıl boyunca 1.75 milyon euro garanti ücret verirken yanında prim, imza ve menajer parası vaad etmiştir.
    yani basit bir matematik hesabıyla bu orman çocuğu yıllık ücret olarak daha az kazansa da beşiktaş'tan daha uzun süreli ve daha fazla para kazanmayı tercih etmiştir. fenerbahçe'den 3 yılda 6.750.000 euro alacakken, beşiktaş'tan sadece garanti ücret olarak 7.000.000 euroyu 4 yılda kazanacaktır.
    bu saatten sonra parayı tercih etmediğini söyleyenin de zaten matematik bilgisi yoktur. çok fazla üzerinde durmaya değmez bu tip insanların.

gelelim bir grup gerizekalıya. "ilk defa mı transfer oldu" falan diyen bir grup gerizekalı var. gökhan gönül adam gibi gitmeyi beceremediği için beddua ve küfürle anılıyor. fenerbahçe gibi kulübü, daha fazla para kazanacağını bile bile kamuoyunda aşağılamak için "o kulüpten daha azını verseler de gideceğim" dediği için küfür yiyor herkesten yemeye devam edecek. kıçı kırık solcu ideolojileriniz için adam öldürmeye çalışırken fenerbahçe'nin, taraftarı için ne anlam ifade ettiğini dahi bilemezsiniz.

en basitinden dün maç umurumda değildi, ama sakatlanması umrumdaydı. en başından beri çok istedim.
    isteyen köpeğin duası falan desin önemli değil. caner ve gökhan'a benim gibi beddua eden çok kişi var. caner'in durumu ortada.
    ha şu var ben caner'e en başta sinirliydim, sonra ise pişmanlığını zaten gördüm o sikindirik karga pençesini yapmadığı zaman.

son olarak dün kendisinin top oynadığını düşünen beşiktaşlılar da güldürdü. dün iki bekiniz de, fenerbahçe'nin iki beki karşısında pas pas oldu. bir tane verkaça giren, çizgiye inen, orta açan, adam geçen bir bekiniz var mıydı dün?

kalkıp şu gökhan'ın oyununu beğeniyorsanız da zavallısınız. zira kendisini türkiye'nin en iyi sağ beki sanıyorsunuz. fakat sizin öyle sandığınız hiçbir özelliğe son 2 yıldır zaten sahip değil bu orman çocuğu. şener de, dün bu orman çocuğuna neden istediği parayı fenerbahçe'nin vermediğini gösterdi.
  • dün gece muradı erdi ve fenerbahçe'nin cömert taraftarı transfer döneminde isteyip alamadığı parayı yüzüne çaktı. anlaşılan yüzü yokmuş zaten! o yüzden yüzsüzce dolaştı sahada.
  • fenerbahçenin resmi ağızdan teklifi:

""gökhan, 1 milyon 710 bin euro garanti para alıyordu. maç başı da yaklaşık 20 bin euro alıyordu. bu sene bizden istediği ücret 2 milyon 750 bin euro garanti para, diğer şartlar aynı artı menajerine 500 bin euro istedi. yani 3 milyon 550 bin euro'ya yakın bir para. bu ücreti fenerbahçe artık veremez. önerimiz 2 milyon euro artı diğer şartlarına 'evet'ti. en son ilhan bey, '2 milyon 250 bin euro'ya çıkartalım, arkadaşlarla aradaki farkı biz hallederiz.""

beşiktaş kap açıklaması: gökhan gönül ile anlaşmaya varılmıştır. buna göre oyuncuya;

-2016-2017 sezonunda 1.750.000 avro,
    -2017-2018 sezonunda 1.750.000 avro,
    -2018-2019 sezonunda 1.700.000 avro,
    -2019-2020 sezonunda 1.650.000 avro garanti ücreti ödenecektir.

ayrıca oyuncuya görev aldığı müsabakalarda puan başı 4.000 avro ödenecektir.

beşiktaşın 2.5 puan ortalama ile oynadığı yerde(çok iyi rakam) maç başı 10.000 euro alıyorken fenerbahçede 20.000 euro alacaktı.

harici diğer tüm şartlara da tamam demiş fenerbahçe.

hala burada parayı seçti diye elinde hesap makinesi 3 yılda bu kadar 4 yılda bu kadar saçmalayan çocuklar var. çocuk diyorum çünkü yetişkin insanlara benzemiyor yaptıkları benzetmeler hesaplar.

fenerbahçeden nefret ettiğinden beşiktaşın renklerine aşık olduğundan veya kendinizi inandırmaya çalıştığınız para sebebiyle gelmedi beşiktaşa. vaktinde maskesini takıp gezdiğiniz zat yüzünden geldi.
  • matematik bilgisi olmayanları gösteren orman çocuğu. şu orman çocuğunun başlığına yazmak istemiyorum fakat zorluyor bunlar.
    adam bir de kendi kendine gol atmış farkında değil. rakamları koymuş bir de. zaten rakamlara göre fenerbahçe kendisini zorlayarak 6.750m para bağlıyor. hatta ilk teklife göre 6m veriyor. aziz yıldırım en başta zaten gökhan'a 4 yıl sözleşme vermeyeceğini, mehmet topal'a ise vereceğini söylüyor. sebep ne? yaş. mehmet topal bu orman çocuğundan bir yaş küçük.
    beşiktaş ise zaten kendisine 6.8m euro vermeyi kafadan garanti ediyor. bir de sanıyor ki istediği diğer şartları almadı beşiktaş'tan. fenerbahçe menajerini kov derken, beşiktaş menajerine para vermedi yani, bu mudur? fenerbahçe kendisine 'benim oyuncumsun imza parası vermem' derken, şubat ayında orman çocuğu ile anlaşan beşiktaş vermedi yani öyle mi?

ee o zaman gökhan neden ahmet ercanlar vasıtasıyla menajerimin temizlemesi gereken işler var diye ağladı?
    hal böyleyken menajeri ve kendisinin daha fazla kazanacağı bir sözleşmeye imza atmıştır.

not : şu orman çocuğunun başlığına yazmak istemiyorum, derdi olan yesillendirsin.
hesabın var mı? giriş yap