şükela:  tümü | bugün
 • twitter da 30-40 lı floodları olup durum tespit ve derin analiz yapmayı kendine vazife edinmiş yürekli bir gazetecimizdir kendisi ve açıkçası son dönemde bize inşallah ya hadi bakalım hayırlısı dedirten uçm ve lahey le ilgili muştuları spoilerlayan kişidir..ilgiyle izliyoruz
 • galatasaray başkanı dursun özbek'in oğlu.
 • twitter uzerinden ilginc bilgiler veren bir kisidir kendisi, eger isim soyisim dogruysa. lakin su ana kadar yaptigi yorumlarda hakli ciktigini gordukce, ya devletin icinden cok saglam bilgiler aliyor diyorsunuz ya da proje.
 • özelikle uluslararası ilişkiler üzerine yerinde tespitleri bulunan, isabetli analizleri ile twitter'da geniş bir okuyucu kitlesine ulaşan serbest gazeteci. son dönemde, fuat avni'nin kendisinden çok sonra tespitlerde bulunduğundan dem vurmaktadır. yazıları akıcı ve hoştur, okuyalım efendim.
 • gerçekten bağımsız gazeteciliğin hakkını veren başarılı isim. umarım ilerleyen zamanlarda adını daha sık duyarız.
 • iletilerinde kendini tekrarlamaya başlamış sosyal medya gazetecisi. son iki yıldır ilginç bulduğum floodlarında artık fark edilir bir yorgunluk ve yeni bir söylem üretememe rahatsızlığı var. bir hızla takipçi sayısını arttırdı ama bunun karşılığını patreon'da görmek istemesi fazlasıyla itici.

  türkiye'de yıllarını gazeteciliğe adamış kıdemli o kadar çok işsiz var ki hiç biri patreon çağrısında bulunmaya tenezzül etmiyor. dünyada patreon'un işlevselliğini ise test edemiyoruz çünkü dünyada türkiye gibi farklı mecralardan hiç bir medya çalışanı medet ummak zorunda kalmıyor.

  özetle, gökhan özbek acilen kendini yenilemeli, iddialarını gözden geçirmeli ve şu patreon saçmalığına da bir son vermeli. ilerde insanlar bunun hesabını türlü yollarla sormaktan çekinmeyecektir. yanlış anlaşılmasın kimsenin para iadesi talebinde bulunacağını düşünmüyorum, ama desteklerinin karşılığını bulamadıklarını haykırabileceklerine inanıyorum.

  açıkçası gökhan özbek'e sıra gelene kadar eğer bütçem olsaydı katkıda bulunmak istediğim onlarca gazeteci var... üzgünüm yani...
 • dün attığı tweet serisiyle sinirimi tepeme çıkarmış bağımsız gazeteci, yazar(!)

  neymiş 27 aralıkta diktatör kaçacakmış, 15 ocakta cia kaçıracakmış bla bla. atanamamış fuat avniliğe soyunuyorsun belli ki, yapma etme derim. o tweet serisinin sonuna ama ben tunus bilmemnesi bin ali'yi kastettim demen hiç bir şeyi değiştirmiyor, kimi kastettiğini hepimiz çok iyi biliyoruz boşuna insanlara salak muamelesi de yapma.

  27 aralıkta bir şey olacak mı? olmayacak. o zaman durduk yere neden insanlara umut adı altında ümitsizlik aşılıyorsunuz! fuat avni bunu 3 sene boyunca yaptı hiç bir şey olmadı geldiğimiz nokta ortada. 1 sene boyunca gökhan özbek de 2016 bizim senemiz olacak güzel insanlar dedi dedi, yine sonuç olarak geldiğimiz nokta ortada. yapmayın etmeyin güzel kardeşim, biz sizi müneccimlik yapıp umut satmanız için değil gerçekten şu zor şartlar altında bile gazetecilik yapıp araştırıp belge toplayıp bize objektif haberler sunmanız için takip ediyoruz, destekliyoruz. yapmak zorunda mısın? tabi ki hayır. ama insan aklıyla alay eden tweetler atıp sonra ben özgür gazeteciyim diye karşımıza çıkma bir de üstüne her 10 tweetinden birinde sana destek olmamızı söyleme zira gerçekten komik oluyorsun.

  sonuç olarak o beğenilen çizgisini çok ciddi biçimde bozan, bir an önce cemaatçi kanka(!)'larından kurtularak gerçek araştırmacı, objektif gazeteciliğine ve fabrika ayarlarına geri dönmesi gereken kişidir.
 • twitter hesabına premium üyelik getirmiş. bu da türkiye'de ilk oluyor sanırım, bravo....

  anlamadığım konu şu: zaten künyende linkini vermişsin, isteyen destek olur, daha ne diye ısrar ediyorsun ki?... ayrıca hangi öngörün gerçekleşti diye de sormak hakkımız...

  edit: kripto fetöcü olduğunu yazanlara katılıyorum. takip etmeyin..
 • kendi deyişiyle okunası ''bilgisel''ler paylaşan serbest gazeteci. paylaştığı bilgiseller derin bilgi ve analiz içeriyor. umarım belli bir zümrenin değil memleketin gazetecisidir.
 • serbest gazeteci. ana akım medyada kalemini satmayan gazeteci kalmamışken, takipçilerininin desteği ile onurunu ve kalemini satmadan gazetecilik yapan adam. herkes satılmış gazetecilerden şikayetçi ama çözüm önerileri yok, kendisinin buna çözüm önerisi var ancak bazıları buna da karşı nasıl bir ikilem bilemedim.