şükela:  tümü | bugün
  • twitter da 30-40 lı floodları olup durum tespit ve derin analiz yapmayı kendine vazife edinmiş yürekli bir gazetecimizdir kendisi ve açıkçası son dönemde bize inşallah ya hadi bakalım hayırlısı dedirten uçm ve lahey le ilgili muştuları spoilerlayan kişidir..ilgiyle izliyoruz
  • twittere girdiğimde ne yazmış acaba yine diye merak edip, analizlerini merakla okuduğum gazeteci, analizci. bazen geceleri uykusuz bırakıyor ama olsun.
  • galatasaray başkanı dursun özbek'in oğlu.
  • bu gece de uykusuz bırakmış, uluslararası ceza mahkemesi savcısı carla del ponte'nin bir isviçre gazetesine verdiği, suriye'de kullanılan sarin gazı ile ilgili bilgileri yazmıştır. okunması gereken bir twit serisi ile aydınlatmıştır bizleri.
  • ikinci fuat avni

elde patlama ihtimali yüksek. hükümetten kurtulabilmek için siyasetten umudunu kesenlerin twitter'dan, blogger'dan medet umanların ekmek kapısı.

ne de olsa umut fakirin ekmeği...
  • özelikle uluslararası ilişkiler üzerine yerinde tespitleri bulunan, isabetli analizleri ile twitter'da geniş bir okuyucu kitlesine ulaşan serbest gazeteci. son dönemde, fuat avni'nin kendisinden çok sonra tespitlerde bulunduğundan dem vurmaktadır. yazıları akıcı ve hoştur, okuyalım efendim.
  • gerçekten bağımsız gazeteciliğin hakkını veren başarılı isim. umarım ilerleyen zamanlarda adını daha sık duyarız.
  • 17/25 aralık'tan sonra dayanacak bir duvardan o kadar mahrum kaldık ki, bir dönem fuatavni, bir dönem yüzü belirsiz twitter hesaplarına bel bağladık. bu insani bir bağlanmaydı çünkü gerçekten gücümüzün yetmediği acımasız bir rejim var.

kendisini bu kefeye koyup koymadığımdan emin değilim ama takip ediyorum. kendisine hep sormak istediğim ama soramadığım bir soru var;
    rte ve şürekasının, sanıldığı kadar aptal ya da başka bir tabirle, çaresiz olduğunu düşünmüyorum.
    bunca problemle, iddiayla ayakta kalabilmeleri - çevresindeki çapsızlara da bakınca- imkansız. işin içinde başka bir "iş" var. bu "iş" de, onların "uluslararası arena"da iplerinin çekilemeyeceğini gösteriyor bence. bu kadar verimli bir tavuğu abd, ab, rusya...vs neden kessin ki? bu kadar problemin olduğu yerde, uzun bir şeylere güvenmese hala çıkıp "hepinizin kökünü kazıyacağız" der mi? bunca iddia bir insanı geçtim bir ağaç kütüğüne yapılsa kütük çatlar, ama adam bir gün sonra çıkıp bölüm sonu canavarı öz güveniyle hepimize parmak sallıyor.
  • iletilerinde kendini tekrarlamaya başlamış sosyal medya gazetecisi. son iki yıldır ilginç bulduğum floodlarında artık fark edilir bir yorgunluk ve yeni bir söylem üretememe rahatsızlığı var. bir hızla takipçi sayısını arttırdı ama bunun karşılığını patreon'da görmek istemesi fazlasıyla itici.

türkiye'de yıllarını gazeteciliğe adamış kıdemli o kadar çok işsiz var ki hiç biri patreon çağrısında bulunmaya tenezzül etmiyor. dünyada patreon'un işlevselliğini ise test edemiyoruz çünkü dünyada türkiye gibi farklı mecralardan hiç bir medya çalışanı medet ummak zorunda kalmıyor.

özetle, gökhan özbek acilen kendini yenilemeli, iddialarını gözden geçirmeli ve şu patreon saçmalığına da bir son vermeli. ilerde insanlar bunun hesabını türlü yollarla sormaktan çekinmeyecektir. yanlış anlaşılmasın kimsenin para iadesi talebinde bulunacağını düşünmüyorum, ama desteklerinin karşılığını bulamadıklarını haykırabileceklerine inanıyorum.

açıkçası gökhan özbek'e sıra gelene kadar eğer bütçem olsaydı katkıda bulunmak istediğim onlarca gazeteci var... üzgünüm yani...
  • dün attığı tweet serisiyle sinirimi tepeme çıkarmış bağımsız gazeteci, yazar(!)

neymiş 27 aralıkta diktatör kaçacakmış, 15 ocakta cia kaçıracakmış bla bla. atanamamış fuat avniliğe soyunuyorsun belli ki, yapma etme derim. o tweet serisinin sonuna ama ben tunus bilmemnesi bin ali'yi kastettim demen hiç bir şeyi değiştirmiyor, kimi kastettiğini hepimiz çok iyi biliyoruz boşuna insanlara salak muamelesi de yapma.

27 aralıkta bir şey olacak mı? olmayacak. o zaman durduk yere neden insanlara umut adı altında ümitsizlik aşılıyorsunuz! fuat avni bunu 3 sene boyunca yaptı hiç bir şey olmadı geldiğimiz nokta ortada. 1 sene boyunca gökhan özbek de 2016 bizim senemiz olacak güzel insanlar dedi dedi, yine sonuç olarak geldiğimiz nokta ortada. yapmayın etmeyin güzel kardeşim, biz sizi müneccimlik yapıp umut satmanız için değil gerçekten şu zor şartlar altında bile gazetecilik yapıp araştırıp belge toplayıp bize objektif haberler sunmanız için takip ediyoruz, destekliyoruz. yapmak zorunda mısın? tabi ki hayır. ama insan aklıyla alay eden tweetler atıp sonra ben özgür gazeteciyim diye karşımıza çıkma bir de üstüne her 10 tweetinden birinde sana destek olmamızı söyleme zira gerçekten komik oluyorsun.

sonuç olarak o beğenilen çizgisini çok ciddi biçimde bozan, bir an önce cemaatçi kanka(!)'larından kurtularak gerçek araştırmacı, objektif gazeteciliğine ve fabrika ayarlarına geri dönmesi gereken kişidir.