• çocuk dizisi diye yayınlanıyordu ama ben çocukken izlediğimde çoğu bölümden sonra altıma sıçar gibi oluyordum. hele bir bölümü vardı ki bölüm hayaletlerle alakalıydı. izledikten sonra evde bir anda elektrikler kesilmişti. annemi arayıp hemen eve gel demiştim. evde beklemeye korktuğum içinde evden çıkıp apartmanın önünde beklemiştim annemi.` : çok salakmışım`

(bkz: çocukken yapılan salaklıklar)
  • özleyenler için:

http://www.scholastic.com/goosebumps/

bu siteyi bulduğumda, aklımda kalan ve bir türlü bulamadığım psikopat bölümleri izleyip mutluluktan ağlama noktasına geldim. bi de öncesinde power rangers izlersem tam olacak.
    çocukluğuma döndüm resmen, çok güzel lan.
  • show tv'de power rangers'tan hemen sonra yayınlanan çocuklara yönelik, korku öğeleri taşıyan güzel bir diziydi. severek izlerdim taa ki diziyi izleyip de altlarına sıçan çocuklar çıkana dek. ya da telaşlı ebeveynler öyle söylediler yayından kaldırılsın diye bilemeyiz.

diziden bir kaç sahne kalmış aklımda şimdiye. birinde; genç bir kız bir kargaya dönüşebilen bir cadının efendisi oluyordu. 3 dilek hakkı vardı. ama ortaya çok absürd şeyler çıkabiliyordu. okulda tenefüste arkadaşlarına kızıp yok olun gözümden dediğinde cadı birden ortaya çıkıp herkezi sineğe çevirmiş, kız ama ama dediğinde ise daha dikkatli dilek dilemesini söylemişti. (wishmaster filmindeki olaya benziyor baya) sanırım bu ikinci dileğiydi çünkü bundan sonraki dileğinde kız her şeyi geri çevirtmiş ve cadıyla hiç tanışmamış gibi olmuştu öyle bitmişti bölüm. başka bir bölümde ise cocuklar evin bodrum katında bir boy aynası buluyordu fakat ayna sihirliydi. içinden geçilebiliyordu. bir süre sonra cocuklardan biri tek başına olayı denerken aynadaki zıttı onu içeri hapsedip dışarıya çıkıyor, diğerleri bir şekilde bunun farkına varıp bölüm sonunda bunu aynanın içinde donmak üzereyken kurtarıyorlardı.

hey gidi hey. bu dizi yayından kaldırılınca bir süre* teksoy görevde ile giderdik korkuya olan açlığımızı neyseki.
  • adını hatırlayamadığım için yıllarca herkese 'ya hani böyle yeşil bir sıvı var, kapıların altından çıkıyor, ismi g ile başlıyor' diye anlatıp durduğum, benim gibi adını hatırlayamayan çok insanla geyiğini yaptığım ve nihayet arayışlarımın sonuç verdiği, zamanında show tv'de power rangers'tan sonra yayınlanan korku dizisi.
  • bir bölümünde konu amerikanın bahçeli evlerinde süs olarak kullanılan sakallı ufak heykelciklerdi, bunlar geceleri canlanıp ahaliyi rahatsız ediyorlardı. o kadar etkisinde kalmışım ki bu bölümün yıllar sonra o heykelciğe benzeyen bir heykeli arkadaşımın evinde görünce irkilmiştim. bilinçaltıma işlemiş, bildiğin altıma işetmiştir bazı bölümleriyle.
  • yaptıgım deneyler ışığında söyleyebilirim ki 1989 yılından sonra doğanlar bu seriyi hatırlamadiklari belirtmiş , hatta ve hatta başlangıç jeneriğini göstermeme rağmen tepki vermedikleri gozlenmistir. lan benim için kaba tabirle iblis kopek , uçuşan kağıtlar buram buram geriyordu en bastan, sonrada olaylar olaylar. ayrıca buram buram germek nedir. ek olarak bal deresi balı sadece ... yine gerildim.
  • televizyon kanallarında yayınlanan en iyi çocuk programıydı. fazla olgunlaşmış bireylerin anlayamayacağı konular olduğu için "yok çocuk yamuk gelişir, yok salak olur, bok olur" diyerek yayından kaldırıldı.
  • cocuklugum... show tvde aksam üstü yayınlanan hafif korku, hafif gizem içeren cocuk dizisi. gunumuz tabiriyle addicted to... olmustum. tek bölüm kacırmadan deli gibi izlerdim. şimdilerde youtube sag olsun tekrar izlemeye basladım 10 sene öncesinin tadını hala daha alıyor olmam acaba beyin yasımın 10 sene öncelerde kaldıgını mı gösterir*
  • - hani böyle yeşil gibi bi sıvı vardı. dizinin adı yazıyodu bu sıvıyla. sıvı da değil de işte...
    - yok abi hatırlayamadım.
    - lan hani power rangers'tan sonra olurdu...
    -valla bilemedim.

sen ne güzel dizimizdin goosebumps.

http://images.wikia.com/…images/f/fb/goosebumps.jpg
hesabın var mı? giriş yap