şükela:  tümü | bugün
 • finansal durumu kötü olan bir genç arkadaşımızın 5 zengin kız kardeşe öğretmenlik yaptığı romantik komedi manga ve kış 2019 animesidir.

  manganın kendi janrasında epey iyi olduğunu biliyorum sadece. anime için konuşacak olursak gerçekten stüdyo kesenin ağzını açmış. 6 ana karakterin 5'i için piyasadaki en iyi seiyuularla anlaşmışlar, ilk defa böyle bir kadro görüyorum sezonluk bir anime için.

  ilk bölümü çok hoşuma gitti. bu sezon çok guvvatlı yapımlar var, hepsine yetişmek zor olacak.

  2020 edit~ ben gittim, bunun mangasini bitirdim. final arc'indan once hafif sikar gibi oldu ama fazla uzatmadan finali verdi.
 • yılın en tatlı, hafif animelerinden. ingilizcesi "the quintessential quintuplets".
 • 2020 kış sezonunda ikinci sezonu gelip 14 ciltte mangasının bittiği duyurulandır.
 • pek beğenemediğim manga/anime serisi. olaylar zorlama, kurgu zayıf. tamam, bir harem manga/animesinden müthiş şeyler beklemiyorum ama ne bileyim... olmamış. yönetmen faktörü çok önemli. animasyon veya seiyuu yetmiyor. konu da önemli.

  --- spoiler ---

  animesinde itsuki, ichika kılığına girince kimse fark etmiyor ise saçmalamayın derim. saçlarının tonu, uzunlukları, sesleri farklı lan? hepsinin yaşam şekilleri yüzünden farklı vücutları var. manganın sonu ve uyuz çocuğun seçimi ise tamamen saçma.

  --- spoiler ---

  edit: 2. sezon birinci bölümde uyuz çocuğun göz rengi sanki tanrısal güce kavuşmuş gibi altın rengi oldu. *