• sevgilimin beni tavlarken yaptığı hareket. ne kolay lokmaymışım ben de la.
  • ... insanların, çocuklara, hoşlandıkları insanlara vs. yaptıkları samimiyet belirtme amaçlı hareket
  • son zamanlarda kendimde, (bkz: tik) olduğunu düşünmeme sebep olan eylem.

biri böyle naber dercesine tek göz kırpınca ben de anında göz kırpıyorum. özellikle samimi biri ise benim için hiç kaçarı yok. biraz böyle resmi olduğum biri ise,kendimi zor tutuyorum.

şu an ben askerlik görevimi yapmaktayım. (bkz: sancak) nöbetimiz var,böyle kıpırdamadan,kaşlar çatık ve ciddi bir ifade ile (bkz: saygı duruşu) altında tüfekle bekliyorsun.
    lan komutanın biri göz kırptı,ben de göz kırptım. nöbetine saygımdan birşey yapmıyorum ama unutmucam dedi.

(bkz: sikmese bari)
  • sümeyye erdoğan'la birlikte, literatüre girmiş yeni bir taciz çeşidi...
  • yokluğunda daha iyi anlaşılan eylemdir. ne zaman göz kırpmadan birkaç saniye geçirirsin o zaman anlarsın ki göz kırpmak velinimettir. acısı ile yaşanmaz. kırpmak gerekir.
  • genelde, kafa sallayarak 'ne var, ne oldu?' diye sormak için yaptığım eylem. misal, sınıftayımdır. arkadaş arkadan seslenir:
    -şştt baf.
    baf: -malum hareket yapılarak; kafa sallayıp göz kırparak- ne oldu?
    -fazla kalem var mı?

anlatmak istediğim gözde canlandı ya da canlanmadı ama güzel bir hareket. sıklıkla kullanırım, çok da hoşuma gider.
  • göz kırpmak pek arızalı, pek tehlikeli bir eylemdir..

yanak-göz hareketinin o en harmonili anında yapılmadı mı, adamın suratını eblehe çevirebilir; keza karşısındakini de derhal "ulan madem göz kırpmayı bilmiyosun, ne diye kırpıyorsun köftehor" gibi bir tefekküre yönlendirebilir..

adamı kimi zaman vezir, kimi zaman rezil eden; kafasına göre takılmayı seven; sağı solu belli olmayan bir merettir yani anlayacağınız..
  • su hayatta bunun kadar sinir oldugum pek az sey var.
  • alışkın değilseniz ayna karşısına geçip gerekli gereksiz yapmayın bu hareketi, tik edinirsiniz. sonra sevgilisinin yanında duran kıza göz kırparsınız istemsizce, dayak yemeniz işten bile olmaz. **
  • beyni resetliyormuş:

http://www.ntvmsnbc.com/id/25413309/

ben de diyorum, neden ciddi bişey düşünürken gözlerimizi bi anlık kapatıyoruz. bundanmış. sağolun japon bilim adamları.
hesabın var mı? giriş yap