• ssg nin bu işe bir el atıp sesli uygulama için kolları sıvaması gerektiğini anlatan takipçi.
  • fiziken göremese de gönül gözü açık güzel insandır.
  • birkaç kadın arkadaşımın da içinde bulunduğu kitle. hele aralarından biri bilgi birikimi ve internette yazdığı yazılardan takip ettiğim kadarıyla da birçok ekşi sözlük yazarından daha oturaklı yazılar yazmakta. günlük hayatta zaman zaman bir araya geliyoruz. eylemlerden tutun, bir cafe ortamına, oradan pikniklere... bu arkadaşım ve diğer görme engelli tanıdıklarımın tek istedikleri artık şu acıma mefhumundan herkesin kurtulması ve dayanışma amacıyla onlara yaklaşmaları. şu hayatta yardım ve dayanışma arasındaki çizgiyi görebildiğimiz an problemler ortadan kalkacak.
  • (bkz: sözlükle ilgili istekler)

bu kardeşlerim, akranlarım, büyüklerim, kısacası dostlarım için sesli uygulama talep etmekteyim.

sesimden dinlemeye razıysa, seve seve seslendirmelerde görev alıp ekşi'yi paylaşmak istediğim kişidir.
  • dün gittiğim dialogue in the dark ile kendisini bir nebze de olsa anlama şansı yakaladığım arkadaştır.

onların yüzleştiği zorlukları azim ve gayretleriyle nasıl aştıklarını görmek hem mutluluk veriyor hem de görme engelli arkadaşlarınızın rahat yaşamalarına imkan vermeyen bir şehirde olmamız nedeniyle utanç duyuyorum.

onları daha iyi anlamak için dialogue in the dark'ı tavsiye ediyorum.
  • entry'lerin sese çevrilme sistemi kolay bir iş midir zor bir iş midir bilmiyorum ama öyle bir sistemin ihtiyaç duyduğu meblağ ne kadar olursa olsun ekşi sözlük yazarları tarafından karşılanır. en azından ben verebileceğimin en fazlasını veririm. yapılsa iyi olur valla...
  • aslında kendisi bir ışıktır.

sesli okuma yapılacak olursa başta bu kardeşimiz olmak üzere diğer görmeyen arkadaşlar için seve seve okuma yapabilirim.
  • entrylerin yanında sesli okuma butonu konulması ve gerektiğinde başlıkla birlikte bütün entrylerin sesli okumalarının indirilebileceği bir sistem getirilebilirse, seve seve okuma yapabileceğim şeysi.
  • beni ekşi sözlüğe biraz daha bağlayan takipçi.

bundan sonra sırf senin gibi insanlar yüzünden daha dikkatli ve daha sıkı sarılacam sözlüğe. birazcık dahi olsa tebessüm ettiriyorsak ne mutlu bize.
  • kendisine selam çaktığım takipçi-ler. eminim sayıları çoktur ve başkalarından yardım almadan okuyup yazmaları için bir şeyler yapılmalıdır. bu sadece sözlük için geçerli değil tabii.
hesabın var mı? giriş yap