• acilen rakibe carpan yariscilara agir cezalar getirmesi gereken, onun disinda gercekten hatasiz gibi görünen sim. dün gece sport'ta yarisirken üc farkli yarista podyum zorlarken arkadan carpilip yol disina atildim. bu carpanin yanina kar kaldi. ben kendime yediremeyip insanlara pata kute girismiyorum, enayi ben oluyorum. buna bir çözüm gelmeli. ha deniyorsa bunun olayi bu, ben de daha ilk viraj önüme geleni yol disina atayim o zaman...
  • güzel oyun. ileride yapay zeka geliştiğinde bu bilerek yarış dışına atanla kaza yaparak çarpışan ayrılır ve ona göre ceza kesilir. şimdiki teknikle gayet iyi.
  • araba çeşitliliği dar olan playstation özel oyunu.
  • nations cupta zaten ds ile oynuyorum direksiyon bir şey yok. zar zor ilk 5e girdim sıralamada. yarış başladı ilk virajda anasını satayim birisi bir biçti herif fren yapmadı bana ve önündekine vurarak yavaşladı. düştüm 18.lige. sonra tırmandım 8.lige kadar geldim, son virajda 4 arabayız ben 3. konumdayim. önümde muhtemelen daha önce biçen piç önümdeki iki kişiyi de temiz şekilde geçerken benimle birlikte 1 kişiyi daha götürerek 6. olacakken 9.luga itti. 2 saniye ceza da aldı ama spin attık yetmedi. spor dostluk derler bide peh.

edit: direksiyon kullanmak avantajlı mı çok? hangi marka? önerebilecek varsa sevinirim.
  • kendisiyle olan birlikteliğimizi an itibariyle ps4 sisteminden kaldırarak bitirdiğim oyun.

eğer gerçekten bir şeyler başarmak istiyorsanız gereken şeyler sabır ve bir adet yarış direksiyonu. dualshock ile hep bir şeyler eksik kalıyor. anlık tepkiler, gaz fren dozajı yarış direksiyonundaki gibi olmuyor maalesef. online yarışlarda direksiyon seti ile oynayan birine karşı şansınız sıfır.

disiplinli şekilde gidersiniz arkadan pisti bilmeyen bir lavuk gelir sizi pist dışına atar, spin atan aracı toplayamazsınız bütün emekleriniz çöpe gider vs.

kısaca en sonunda sinirlerime yenik düştüm ve oyunu sildim. kim bilir belki ileride bir adet racing wheel ile yollarımız tekrar kesişir.
  • nürburgring nordschleife haritasında altın alana kadar o kadar çok denedim ki gerçek hayatta sürerim o sürede.

dönmüyor araba ama deneye deneye geçtik bir şekilde.
  • nfs ile kıyaslanmaması gereken oyun.
  • kariyer modu çok mu kötü arkadaşlar almayı düşünüyordum ama tereddüte düştüm,gran turismo 5'de çok güzeldi
  • zamanında ps3'te gran turismo 5'i deliler gibi oynamıştım her yarış sonu showrooma balarak acaba hangi markalar geldi diye düşünmek, o yarış senin bu yarış benim daha iyi araba almak için koşturup durmak, arabayı geliştirmek, online yarışlara katılmak vs. neredeyse hiç bir oyundan alamadığım keyifleri bana vermiştir. ps3'den sonra başka hiç bir yarış oyunu oynamadım. geçen aklıma geldi bir bakayım hangi gran turismo çıkmış en son dedim bu oyunu gördüm. burdan oynayan yazarlara sesleniyorum. bu oyunu alsam gt5 zamanları gibi keyif alarak oynayabilir miyim ?
    yeşillerinizi bekliyorum.
    tanım: bir gran turismo oyunu.
  • joypad ile oynayanların tilt özelliğiyle oynamalarını tavsiye ederim. direksiyon etkisi yaratıyor.
hesabın var mı? giriş yap