• 80'lerin havasını yaşatabilen, bu dönemleri seven, özleyen benim gibileri mest eden bir oyundu. özellikle müzikleri, giysileri, araç dizaynları ve senaryosu ile dönem filmlerine de göz kırpan başından kalkmadıgımız oyundu. ilkinin tadı ayrıdır ancak; vice city'nin en iyi gta oyunu oldugu konusunda iddialıyım.
  • dünyanın en eğlenceli oyunudur. bundan beş yıl önce scarface'i ilk seyrettiğimde tony montana - tommy vercetti benzerliği çok büyük şoka uğratmıştı beni. oyunun gözümdeki değeri ikiye katlanmıştı. bilgisayardaki şarkılar arasında gezinirken self control'ü görmemle dayanamayıp üç gün önce tekrar kurdum, biraz oynayıp hevesimi alırım diyordum. şimdi stats'a baktım oynanış süresi 8,5 saat olmuş. bu süre zarfında hiç görev yapmayıp sadece katliam yaparak 5 tane gayrimenkul aldım bile. üç garajımda toplam on iki tane pcj 600 bulunmakta.

ayrıca bir oyun için fazlasıyla iyi bir seslendirme kadrosuna sahiptir;

ray liotta - tommy vercetti
    william fichtner - ken rosenberg
    tom sizemore - sonny forelli
    dennis hopper - steve scott
    burt reynolds - avery carrington
    luis guzmán - ricardo diaz
    robert davi - colonel juan garcia cortez
    danny trejo - umberto robina
    gary busey - phil cassidy
    fairuza balk - mercedes cortez
    danny dyer - kent paul
    kevin mckidd - jezz torrent
    deborah harry - delores
    jenna jameson - candy suxxx
  • mac os altında çalışan sürümü var.
  • gece olup da yağmur bastırdığında, şehir ışıklarının altındaki caddelerden arabayla son hızla geçtiğinizde çalmaya başlayan self control'dür benim için. hey gidi.
  • bir oyundan daha fazlası olduğunun ispatı. o müzikleri radyolara seçeni omuzlarda taşımalı. her tarzın en güzel şarkıları bir araya getirilmiş.
  • devaminda gelen gta'larda tadini alamadigim oyun. radyo istasyonlarinin guzelliginin etkisinin buyuk oldugunu dusunuyorum. sirf calan sarki bitsin diye aracin icinde beklerdim; halen de oynadigimda beklerim. dun gece kurdum 2 saat oynadim. zevk aldim. zevk verip vermeme olayi kisiden kisiye degisir. billie jean calarken motosikletle yardirmaktan zevk almamak olmaz.
  • çıkış tarihinden beri o kadar zaman geçsede hala oynadığım oyundur. bu oyunun tadı 'hd texture pack' yükleyince iki kat artmaktadır.
  • grand theft auto serisinin açık ara en iyi oyunu. bu seride daha da iyisinin geleceğini sanmam.

ne gta 1 ve gta 2'nin tekdüzeliği, ne gta 3'ün kurgu sıkıntısı, ne gta san andreas'ın karmaşıklığı ve de gta 4'ün aşırı gerçekciliğinin hiç biri yoktur bu oyunda. bir kere herkesin dediği gibi radyo istasyonları aşmıştır. seksenlere dair müzik adına ne varsa hepsi radyolarda mevcut. ambians harika. gün doğumu, gün batımı, gökkuşağı her şey olması gerektiği gibi.

oyunun kurgusu da süper. belki bir gta san andreas kadar değil ancak tam olması gerektiği gibi. gta 3'teki gibi elemanımız sessiz de kalmıyor. gayet harbi bir insan kendisi. yan rollerde bulunan ken rosenberg olsun, lance vence olsun ve favorim kent paul olsun gayet orjinal insanlar. zaten rockstar games'de bunu biliyor olacak ki ölen lance vance hariç, ken rosenberg ve kent paul'u gta san andreas'ta bir çölde bize geri vermiştir.

grafikleri bir gta 4 değildir. ancak oynanabilirlik gta 4'ün on katı. bu sonuçta bir oyun. ben grafikler yerine eğlenceli bir gameplayi tercih ederim. eski oyunların bu derece sevilmesinin nedeni de grafikleri değil, doğal olarak, oynanabilirlikleridir. her neyse, bu oyunda ana görevlerin orjinalliği olsun, yan görevlerin yapılabilirliği olsun çok zevklidir. gta 4 ya da san andreas'taki gibi sevgilileri, adamları yemeğe götürmek gibi sıkıcı işler bulunmaz.

100% tamamlamaya ulaşmak daha imkan dahilindedir. yani sıkılmadan yapabilirsiniz. dediğim saçma randevular ya da vinç kullanıp iki saatte gemiden mal inidrme gibi şeylerle uğraşmazsınız oyunu bitirmek için. ana görevler, yan görevler, taksi, itfaiye, polis, soygunlar, stadyum yarışları ve evleri almanız yeterlidir oyunu 100% bitirmek için. tabi bunlar dile kolay, yapması zaman alıyor. ancaki yaparken bitse de gitsek demiyorsunuz.

rockstar games'in gta 5'i vice city üzerine yapacağını umuyordum. tek isteğim iyi grafiklerle şehirde bir tur atmak, eski hatıraları yad etmekti. ancak kısmet san andreas'a imiş gta 5'te.
hesabın var mı? giriş yap