• acıkmış insanlara tuz ve ketçap gibi yardımcı besinlerle desteklenmesi gerektiğini hatırlatmak gereken doyurucu. ya da iki üç tanesini sal misali yan yana koyup üzerine kaşar (bkz: kontiki) ve sosis/sucuk gibi öğeleri de ekledikten sonra fırına vererek enfes bir gece kahvaltısı oluşturulabilir. yılların açı var burada, tecrübe konuşuyor.
  • şu anda yediğimde bildiğin kastamonu kır pidesi tadı var ya da ben açlıktan serap yiyorum. evet göbek yaptım.
  • uzun yıllar önce ki o zamanlarda hababam sınıfı falan yeni çekiliyordu, işte o zamanlarda arı markası ile satılırdı.
    (bkz: arı grissini)
  • nutellanın içine batırılarak yenilesi cubuklar, oyle aclık bastırmak için falan degil.
  • evde hazir yiycek bisi bulunmadiginda aclik bastirmak icin domates ve beyaz peynir ile super giden sey..
  • çalışan türk kadının masasında kimi zaman mouse olmaz, monitör olmaz, kurşun kalem olmaz ama grissini illaki olur..
  • bundan yaklaşık 2 ay önce ne yese zinhar kilo almayan bir bünyeyi bağımlılık sonucu +8 kilo hale getirebilen, diyettekiler yerken uzaktan bakılması gereken yenilirse de 2 taneyle yetinilmesi gereken gizli kilo aldırıcı besin.sanıldığı gibi düşük kalorili filan da değildir.
    (bkz: ben ettim siz etmeyin)
    (bkz: ben yedim siz yemeyin)
  • ben bu grissiniyi bugüne kadar sağlıklı bir yiyecek sanırdım.

çünkü grissini yiyen kimi görsem bahaneleri hep aynıydı. şeker hastası olması, diyette olması, kilo vermeye çalışması vs.

dolayısıyla kafamda hep sağlıklı bir yiyecek olduğu imajı oluşmuş.

neyse geçen kepeklisinden aldım. nasıl olsa sağlıklıdır diye yiyorum kaç gündür.

bugün paketin üzerinde yazılanlara baktım. aynen aktarıyorum.

içindekiler: buğday unu, içme suyu, buğday kepeği, bitkisel yağ, şeker, maya ve tuz emülgatör.

100 gramında ise tam 385 kalori (yok artık) var.

hani hep söylenen bir laf vardır "hayatta 3 beyazdan uzak duracaksın." diye. onlar da nedir; şeker, un ve tuz.

e amunam bu grissini denen meretin içinde un da var şeker de var tuz da var. nasıl sağlıklı bir yiyecek oluyor bu durumda? kimse gelip de "tok tutuyor." demesin. yarım paket yedim daha da açım amk.

üstelik 100 gramında da 385 kalori var ki sağlıklı olduğu iddia edilen bir yiyecek için yüksek bir kalori.

neyse yani anlamıyorum ben neden insanlar grissininin sağlıklı olduğunu düşünüyor. zira ortalama bir cips, çikolata abur cubur kadar sağlıksız bir şey.

bugünden itibaren bir daha da yemem.
  • ihe ağzı kapalı poşette satıyor bunları. poşetin beline bir de tel sarmışlar. allah allah dedim hem ambalaj yapmışlar hem de telle ağzını tutturmuşlar saçmalığa bak dedim. teli çıkardım attım, poşetin ağzını açtım lüp lüp götürüyorum. ne zamanki 200 gramın hepsini bitiremeyeceğimi anladım. vay amınakoyim nereye attım lan ben bu teli deyip, tıpış tıpış çöp kutusundan teli aldım.

evet arkadaşlar, ürünü normal insanlar için yapmışlar. teli de yedikten sonra ağzını kapatabilsinler diye koymuşlar.
  • en lezzetlisi arı grissini tarafından yapılanıdır, tadından yenmez, ülker falan hikaye...
    (bkz: arı)
hesabın var mı? giriş yap