• gençlik - komedi dizisi yedi numara'nın muzip minyon cansu tiplemesini oynayan genç aktris.
    ramize erer ve feyhan güver'in karikatürlerinin canlanmış, insan şekline girmiş hallerini andırıyor.
    1977 doğumlu şirin ufaklık, çizgisini bozmazsa ekranların ve tiyatronun yeni "komik kız"ını izlemeye devam edeceğiz.
  • inanılmaz bir şekilde yarım elmanın goncagızına ve yasemin yalçına benzeyen, muzipliği bedeninden aşmış, fikrine taşmış alican, cansu

karnesine göz attığımızda şu verilerle karşılaşıyoruz;

doğum tarihi/yeri: 1977, berlin
    öğrenim : anadolu ünv. işletme fak. 3. sınıf
    mesleği : oyuncu/ öğrenci

deneyim :
    - "yam yom yum" oyuncu 1998,ayna çocuk tiyatrosu
    - "7 numara" trt1 dizi oyuncu 2000
    - "havadan sudan"kabare taksim oyuncu 2000
  • yasemin yalçın taklitleri, koltuktan düşürme yeteneğine sahip(miş)...
  • yedi numara da, romantik ağır sahneleri -karakteri gereği olsa gerek- pek beceremeyen, ancak her türlü esbürüklü sahneyi hakkıyla oynayan sevimli kişi.
  • su siralar trt 1 de ana haber kusagindan sonra ters kose adli komedi dizisinde oynamaktadir...
  • yedi numara daki evin şakacı,yüzü her daim gülen karakteri cansu..yedi numara bittiğinde dizideki tüm oyuncuların televizyonda daha çok görüleceğini sanmıştım ama yanılmışım.aradan yıllar geçmesine rağmen televizyonu açtığımda hiç birini göremiyorum,hiç birinin hakettiği yerde olduğunu düşünmüyorum.
  • deneyimlerine haneler'i de eklemek lazım.
  • haneler'den sonra yalan dünya'da konuk oyuncu olarak görünen dünyalar tatlısı. o kadar zayıflamış ki annem görünce "şeytan değiştirmiş!.." deyiverdi.
  • yedi numaranın cansu'su;

--- spoiler ---

"yedi numara" dizisinin cansu karakterli gülden güney ile yapmış olduğum söyleşiyi sizlerde paylaşmak istedim. teşekkürler, gülden güney. gelen cevapları aşağıda da sizlerle paylaşıyorum....

- oyuncu olma fikri nasıl oluştu. oyunculuğunuzun hikayesini paylaşır mısınız?

oyunculuğa çocuk oyunu ve animasyon yaparak başladım 17 yaşımdaydım, oya ablanın yanında başladım ve hep onunla birlikte oldum.

- televizyona ilk girişiniz nasıl oldu?

televizyona geçişim "7 numara" sayesinde oldu. 7 numara benim ilk televizyon deneyimim.

- yapmış olduğunuz tv, tiyatro gösterilerinizin isimlerini yazar mısınız?

televizyona ilk işim 7 numara

ayna çocuk tiyatrosu

kabare taksim (tiyatro taksim )

7 numara

kısa devre

- bir bölümde fenerbahçeli olduğunuz söylediniz. gerçekten fenerbahçeli misiniz? diğer 7 numara ekibi hangi takımları tutuyorlar.

evet fenerbahçeliyim çoğunluk fenerli aramızda, galatasaraylı olanlarda var tuba ve sedef....

- engin alkan'ın oyunculuğunu nasıl buluyorsunuz.

engin abinin oyunculuğu tek kelime ile olağanüstü hele siz onu birde sahne de görmelisiniz.

- oyunculuğunuzu nasıl buluyorsunuz?

oyunculuğumu nasıl bulduğumu sormuşsunuz buna ben cevap veremem ama elimden geleni yapmaya çalışıyorum. öğrendiklerimi uygulamaya çalışıyorum...

- "7 numara" dizi filmi teklifi size nasıl geldi? "7 numara" doğup gelişmesi nasıl oldu?

biz 7 numara'dan önce de beraberdik aslında teklif trt'den oya yüce'ye geldi oya yüce'de yaparım ama bir şartla kendi kadrom olursa dedi ve onlarda kabul ettiler ve böylece 7 numara doğdu....

- diziden unutamadığınız bir bölüm var mı? ?

dizinin bütün bölümlerini nerderyse unutamadım hepsinin tadı farklıydı ama haydar ve armağan'ın birbirlerine aşklarını itiraf ettikleri bölümü hiç unutamıycam.

- en çok hangi bölümde zorlandınız?

benim ilk deneyimim olduğu için ilk bölümlerde çok zorlanmıştım ama mustafa'nın beni aldattığını öğrendiğim bölüm zordu benim için...

- kabere taksim tiyatrosu gösterileriniz olacak mı? tiyatro gösterilerinizi nereden takip edeceğiz.

tiyatro olarak daha öncede dediğim gibi sıkı bir eğitim içindeyiz öncelikle bu eğitimin tamamlanması şart cem yılmaz'ın dediği gibi eğitim şart. olduğu taktirde internet üzerinden haber verilecektir diye düşünüyorum...

- önümüzdeki günlerde dizi,sinema ve tiyatro gibi bir projeniz var mı?

dizi projemiz var umarım en kısa zaman da hayata geçer çünkü arkadaşlarımla bir arada bir iş yapmayı çok özledim....

- cansu karakterini bir de sizden dinlersek nasıl anlatırsınız? cansu kadar şakacı biri misiniz?

cansu hayata şaka yoluyla bakarak aslında içindeki korkuları yok saymaya çalışan bir karakter içten samimi ama sevdikleri söz konusu olduğunda o küçük hatun bir dev haline dönüşebiliryor oldukça zeki ve kıvrak bi zekaya sahip ee onca şaka başka türlü çıkmazdı zaten hayata hep o gülen gözleriyle bakıyor...

şaka konusuna gelince evet bende şaka yapmayı severim ve cansu'dan çok şey öğrendim.

- tuba erdem ve ayça mutlugil ile daha önce yapmış olduğum söyleşiyi nasıl buldunuz. soruların bir çoğu aynı oldu. (söyleşiye yusufmete81.sitemynet.com ulaşabilirsiniz)

söyleşileri okudum gayet net ve dürüstçe sizi ve arkadaşlarımı tebrik ederim....

- 7 numara'yı bir cümle ile anlatsanız ne derdiniz?

sevgi, dostlu ve dayanışmanın adresi..

- "7 numara" dizisindeki karakterle (cansu ile) kendinizden bir şeyler buluyor musunuz?

tabi ister istemez kendinizden birşeyler katıyorsunuz...

- teşekkürler, iyi günler...

çok teşekkür ederim size de iyi günler...

gülden güney

http://yusufmete81.blogcu.com/…uney-soylesi/4112708
    --- spoiler ---
  • yedi numara'daki hali aşırı derecede himym'in cristin miliotisine benzemektedir.
hesabın var mı? giriş yap