• mali müşavir. cumhuriyet halk partisi, yüksek disiplin kurulu üyesi. bu dönem de kılıçdaroğlu'nun anahtar listesinden girmeyi başardı yada başarmak üzere sanırım.

neyse; kurultayın ikinci gününde lobi faaliyetlerinin olduğu bölümde yanına gittim, tanışmak ve sohbet etmek için elbette. seçim yarışında başarılar dilediğimde güleryüzlü bi' şekilde teşekkür etti ve akabinde kendisine genç bir avukat olduğumu, önceki dönem il disiplin kurulu üyesi olduğumu ve bu dönem de yüksek disiplin kurulu'na aday olduğumu belirtip toy bi' genç olarak tecrübelerini dinlemek istercesine kısa ama samimi bi' girizgah yaptım ve anahtar listeye girme ihtimalimin zayıf olduğunu belirttim. sanırım sisteme olan kızgınlığım üzerinden kendisiyle birkaç cümle sohbet edebiliriz, iyiniyetli olarak telkin ve önerilerde bulunur diye düşünmüştüm, zira saf adamımdır ben. hasılı; kendisine rakip olduğumu düşünmesinden midir nedir, hanımefendinin enteresan bi' şekilde yüzü düştü. dedim ya, öyle de saf adamımdır ki, aynı seçime girsek de rakip olarak görmediğim insanlara gidip deneyimlerini istekli olarak dinlemek isteyen ajan ya da komprador görüntüsü de verebiliyorum demek ki. neyse, ben adayım dedikten sonra elindeki telefona gömüldü ve yüzüme bakmadan bana aşağı yukarı şöyle bişi dedi; "ben de ilk ydk'ya aday olduğum dönemde elimde kartım, delege delege gezdim ve listeye girdim. sen de aşağı in, delegeleri gez bence." dedi, ve arkasını döndü.

partinin benden saf adayları bile elde kart, kapı kapı delege dolaşmakla kimsenin liste delemeyeceğini çok iyi bilir. hadi diyelim ikna oldum, delegelerle çevrili bi' bölge içerisinden beni salona tekrar göndermeye çalışmasını nasıl açıklayabilirim bilmiyorum. bulunduğumuz bölge kapalı bi' alan, yani her partilinin giremediği bi' kulis mecrası ve nereden baksan 300 delege vardır. aşağıda yani salonda ise curcuna hakim, kimin eli kimin cebinde belli değil ve hanımefendi ciddi ciddi bana yardımcı olma edasıyla böyle diyebildi, elbette yine yüzüme dahi bakmadan, elindeki telefona gömülmüş bi' şekilde.

bu da kendisiyle böyle bi' anımdır. yüzümü hatırlıyordur, artık bu' entariye baktıkça da beni hatırlar. başarıları daim olsun, yıldızı parlasın. ha bir de sonucu merak ediyorsunuzdur muhtemelen; ben anahtar listeye giremedim ve seçimin kaybeden isimsiz-etkisizlerindenim, hanımefendi bir dönem daha yüksek disiplin kurulu yani partinin en büyük disiplin süreçlerinin yürütülmesine dair organında görev alacak.

hayat. *
hesabın var mı? giriş yap