şükela:  tümü | bugün
 • müstakil metalurji ve yenilenebilir enerji vakfı başkanı şadan yeşildal'ın akla zarar açıklaması:

  "dünyanın yuvarlak olduğu ve güneşin etrafında dolandığı iddiaları bilimi kutsallaştırmak için, tam da osmanlının çöküşünün başladığı 1600'lü yıllarda uydurulmuştur, bilimin osmanlıdaki gibi halka yayılamadığı, sadece bir grup kilise elitinin elinde kaldığı ortaçağ avrupasında böyle hurafeler bilim adamı denilen tiplerin dar bölge sistemiyle tutundurulmuş ve insanların cahilliğinden faydalanılarak yaygınlaştırılmıştır.

  gerçek şudur ki dünya düzdür, kitabımızda da buna işaret eden maddeler vardır. ve dünyayı ısıtan güneş degil magmadır. dünya yazın sağa doğru, kışın sola doğru eğilir, dolayısıyla yazın kuzey yarıdaire, kışın güney yarıdaire magmaya maruz kalarak daha fazla ısınır. yarıdaire diyorum ki dilimizi de düzeltmemiz lazım, yarıküre de batı uydurmasıdır.

  delil olarak bakın uçağa binmişsinizdir, uçak göğe yükseldikçe güneşe yaklaşır değil mi? ne beklersiniz? ısınmasını? ama ısınmaz, bilakis yerden uzaklaştıkça soğur, uzay soğuktur mesela. ama yeri kazın, indikçe ısınırsınız. yerin gözünden çıkan gayzerler volkanlar hep sıcaktır. ha o kadar bilimsel araştırma yapıyorlar da bunu bilmiyorlar mı? şüphesiz biliyorlar ama kendi kutsal yalanları bozulmasın diye açıklamıyorlar.
  biz korkmadan açıklıyoruz. "

  not: adamlar hepten tirlatti, bir kafa ne kadar yenilebilirse o kadar yediler.
 • çok mantıklı ben ikna oldum şahsen. çünkü bunlar hep illümünatililerin oyunu.
 • master degree of cehalet...
 • bence mantıklı.

  yani türkiye'de öyle tipler var ki koca koca kurumların başında, müstakil metalurji ve yenilenebilir enerji vakfı diye bir kurum olsaydı, başkanı gerçekten de böyle bir açıklama yapabilirdi. şahsen ben şaşırmazdım. ayrıca sayın başkanıma yenilenebilir ifadesini yenilebilir olarak değiştirmesini öneriyorum; milletin dilini dolanıktırlaşmanın bir manası yok.

  hazır yapılmışı için:
  (bkz: dünyanın yuvarlak olması mason uydurması dünya düz)
 • yerden ısıtmalı dünya. güneş sisteminde tek. kaçırılmayacak fırsat...

  o zaman ben evde niye çıplak ayak dolaşamıyorum ? kim kıstı bizim magmayı?
 • bu tip insanlar hakkında merak ettiğim bir şey var, acaba kendileriyle tabiri caizse taşşakgeçileceğini bile bile mi böyle şeyler söylüyorlar.

  edit: sikini sallasan trolle çarpıyor sözlükte, uyaran arkadaşlara teşekkürler.
 • (bkz: zaytung)
  artık bu da zaytung haberi değilse, türkiye'nin gerçekten de bir simülasyon uygulaması olduğuna inanmaktan başla çaremin kalmadığına delalet açıklama.
  gerçeklerden uzak kalmanın da bir sınırı vardır. delilik ise o sınırın ötesindedir.