• bende tam tersi olan bi durum. hayvan gibi büyük güneş gözlükleri takmazsam sıfatımı gören insanlara ayıp oluyor gibi geliyor.

edit: başlığı ben açmamıştım gtk, ruh hastası gibi kalmışım lan burada.
  • güneş gözlüğünü bir ihtiyaç olarak değil, bir aksesuar olarak gören kişilerde peydahlanan utanma.
    bu kişiler yolda birine rastlar, hop çıkarır güneş gözlüğünü. biraz ortam alevlensin kahkahalar atılsın hop yine çıkarır gözlüğünü. alışık değildir suratına entegre olmuş bu zamazingoya.

utanılacak bir şey yok arkadaşım. güneş varsa takacaksın o gözlüğü. o kadar!
  • güneş gözlüğüne bu kadar maksadından fazla misyon yüklemeselerdi, iyiydi. bazısı utanır, bazısı hava atıyor sanır. ikisi de hastalıklı, haberleri yok.
  • wayfarer ları farkedince bıraktığım utanma duygusu
  • turkiye gibi toplumsal baskinin cok oldugu ulkelerde olur.

bu ulkede adam tisort alirken ne rahat, ne guzel diye degil, millet ne dusunur diye aliyor lan.
  • (bkz: aa bu benim lan)

takanların çoğunun gerçek amacından uzaklaşarak karizma kesme derdinde olduklarından emin olduğumdan kendimi aynı şeye yapmaya yediremediğim olay. zaten yüzüm hafiften asimetrik. gözleri de kısıyorum, mısıyorum oluyor bitiyor. otobüs şoförü falan da değiliz, daha n'olsun?
  • gözlerim çok acıdığı halde utandığımdan takamıyorum
  • bazı kızlarımızın 'güneş gözlüğü' nü saçlarına taç olarak kullanmasına sebep olur
  • küçücük suratı olan bir insan için olması gerekendir. sinek gibi dolaşmanın alemi yok.
  • özellikle ela gözlülerin kışın bile takarken utanmaması gerektir. kimi zaman bu garip kişiler güneş arkadan dahi gelse önlerine bakamazlar.
hesabın var mı? giriş yap