• kadıköy'de nezih ile akmar'ın arasının karşısında kalan kazıkçılıklığıyla öğrencileri üzen kırtasiye malzemeleri satan tükan.
  • emin olun, bu kadar göz göre göre insanı kazıklayan başka bir yer yoktur. aynı ürünleri, bir üst sokakta bulunan anka sanat'tan yarı fiyatına alabilirsiniz.
  • hobi kurslarına gönül vermiş teyzelerin delirtircesine soru sormalarına rağmen olanca sabırla insanlara yardımcı olan personellere sahip dükkan.
  • (bkz: güven maket)
  • kazıkçılıkta çığır açmış, kırtasiye malzemeleri satan bir dükkan.

ben hayatımda bu kadar kazıkçı olup da bu kadar fazla tercih edilen bir yer daha görmedim. buradan aldığınız çoğu şeyi daha ucuza başka kırtasiyelerden temin edebilirsiniz.
  • kazıkçı mı bilmiyorum. tape kaligrafi ucuna 5,5 tl verdim. sorun değil.

benim sinirimi bozan, eksik kaligrafi malzemelerimi alırken ki tavırları idi. masterpiece eserlerimiz yok ama kendi çapımızda bir şeyler yapıyoruz bildiğimiz ve öğrendiğimiz kadarıyla.

mürekkep almak istiyorum örneğin "bu pahalı, geçelim" deyip bana uçuş uçuş bir mürekkep kakalamışlar. zaten divit ile yazamıyorum doğru düzgün, iyi bir şey ver değil mi? kaldı ki dedim de yazamadığımı. neyse sonuç itibari ile ölü bir yatırım olarak elimde 22,5 tl'lik bir malzeme var. mürekkep finito. içine attığım ip finito. yazamıyorum lanet divitle. hadi bunlar benim beceriksizliğim deyip geçelim, tavırlara ne yapacağız? çok ayıpladım. hangi güven sanat olduğunu söylemek istemiyorum. ben terbiyeliyim çünkü.
  • elit semtlerde yerini almış özellikle kadiköy’de birkaç şubesi bulunan, her türlü sanat malzemesini barındıran, “yok” cevabını nadiren bile duyamayacağınız ileri düzey pahalı kırtasiye.
  • civardaki üç kırtasiye içinde hem çeşit hem fiyat hem ilgi yönünden sanırım en uygun olanı. yanılıyorsam düzeltirsiniz ama aralarında en kalabalık olanı da oydu. ondan sonda daha küçük de olsa daha sempatik bulduğum anka sanat var, nedense ucuz zannettiğim art sanatsal ise baya baya lüks biryermiş, gerçi kasada yine indirim yaptılar ama diğerlerine göre bomboştu.
  • sattığı bütün ürünler genelde yüksek fiyatlı ürünlerdir. kazıklanmış gibi hissettirir kendinizi. sanat ve onunla ilgili şeyler, bu kadar pahalı olmamalı. muadili olarak, anka sanat mağazası var. genelde maket için ya da boya malzemeleri için kendisini tercih etsem de çok çabuk ürünleri bitebildiği için diğer mağazaya yönelmek durumunda kalıyorum.

bu arada, mağazanın kadıköy’de iki şubesi var. biri akmar’ın karşısında bulunan genel mağazası, diğeri sahile giden yolda moda’da bulunan maket mağazası. maket ürünleri için genelde o mağazada daha çok ürün kalıyor. karton özellikle. maket için direkt oraya gidebilirsiniz.

bir de ürün iadesi yapılırken, ödeme kart ile yapılmışsa bile size nakit olarak para iadesi yapıyorlar.
hesabın var mı? giriş yap