• mezundan, öğrenciden alınması insafsızlık olan.
  • hastahane kampüsünden bahsedecek olursak burasının 3 adet otoparkı var. giriştekini * bildiğim kadarı ile sadece öğretim görevlileri kullanıyor. onkolojinin oradaki kapalı otopark ile karşısındaki açık otoparkı halk ve diğer hastahane çalışanları ortak kullanıyor. bazı hastahane çalışanları asistan vs. gibi bu iki otoparktan ücretsiz yararlanabiliyorlar diye biliyorum veya belli bir kotaya * kadar ücretsiz park edebildiklerini biliyorum. buraya kadar herşey normal.

herhangi bir muayene/kontrol için gittiyseniz yarım gününüzü hastahanede geçirme durumunuz var. bu da 7-8 tl gibi bir otopark ücreti yapıyor. hadi buna da normal diyelim. sağlık için göz ardı edilebilir.

hasta/çalışan/öğrenci vs. gibi herhangi bir yakınınızı almaya gittiğinizde tam bir çileye dönüşüyor. almaya gittiğiniz kişi daha işini bitirip çıkamamışsa aracınızla bekleyebileceğiniz bir cep yok. iki seçeneğiniz var. ya otoparka gidip en aşşağı 5 tl ödeyeceksiniz ya da hastahane içinde turlayıp duracaksınız.

eşitlikçi, halkın/öğrencisinin cebini düşünen, şark kurnazlığı yapmayan bir tutum beklemiyorum ama en azından ilk 20 dakikasının ücretsiz olması gereken otoparklardır.
  • beytepe kampüsünde de alınmaktadır. yanılmıyorsam ilk saat ücretsiz, sonraki saatlerde ise saat başı 10 lira.

edit: galiba yanılıyormuşum. doğrusu ilk saat ücretsiz, otoparkı 1 saatten fazla kullanmanız halinde günlük ücret 10 lira.
  • büyük rezalettir. 1 saat dolunca uygulanan bu ücret, havuz kullanıcılarını da doğrudan etkilemiştir. havuz kaydı sırasında hiçbir yerde bahsedilmeyen bu durumla, bir gün kampüsten çıkarken 10 tl alalım diyince yüzleşilmiştir. halbuki geçen senelerde kampüste 2,5 saati doldurduktan sonra bu ücret alınıyordu.

kampüse giriş, soyunma, yüzme, duş, giyinme ve kampüsten çıkış aktivitelerini 1 saate sığdırmak isteyen veya soygunculuk yapmak isteyen hacettepe üniversitesi rektörlüğünü kınıyorum.

sorarım size işiniz eğitim kalitesini arttırmak mı, gerçekten otopark sorunu mu, yoksa nereden ne koparabiliriz hesabı yapmak mı?
  • yapılan ödeme sonrasında fiş kesmiyorlar, talep ederseniz de vermiyorlar. emin değilim ama bu da resmi ve legal bir yöntem olmadığına işaret eder. yanlış biliyorsam düzeltin.
hesabın var mı? giriş yap