• ilk kitabı kinyas ve kayra dan bahsederken herşeyin nasıl başladığını şöyle anlatıyor,
    ankara da okuduğu yıllar bir gün okulun karşısında ki kaldırımda bekliyor,karşıya geçmiyor önce bir kırtasiye ye uğrayıp 3-5 bölmeli bir defter alıyor sonra bir çayevinin masasına çöküyor ve ''her şey asansörün 4. katta durmasıyla başladı'' diyor.

eğer bir uyuşturucu olsaydı heisenberg in mavi methleri olurdu.tüm yeraltı eserlerle aynı torbacıya giden.
  • en iyi kitabı kinyas ve kayra olan, en iyi ikinci kitabı ise dahaolan yazar. iyi yazar.
  • kinyas ve kayra'dan sonrası tırt olan yazardır. az,azil, piç'ini okudum. okuduğum zamanlarda güzeldi. fakat şimdi nedense okumasam da olurmuş diyorum. öyle ki günday'ın diğer okuduğum kitaplarının isimlerini, içeriklerini unuttum hatta karıştırıyorum konularını. kitap okumaya, sevmeye kinyas ve kayra'yla başlamıştım. bayağı da etkisinden çıkamamıştım ama artık burun kıvırıyorum birine önerirken falan
  • malafa hariç tüm kitapları inanılmaz başarılı olan yazar. favorimdir kendisi. yeni kitabını sabırsızlıkla bekliyorum.
  • ernest hemingway'den sonraki en büyük, tuvalet kitabı yazarıdır. yazsın efenim. kahkahalarla okuyoruz.
  • aptal okurların dahi yazarı.
  • kitapları karışık çerez tabağına benziyor. iki badem, üç antep fıstığı ve bolca beyaz leblebi. karışım tabak kadar açık olmadığı için yemek istenilen kuruyemiş seçilmiyor. yani o bademi, antep fıstığını yemek için, yarım kilo tatsız beyaz leblebiyi yemeyi de göze almak gerekiyor.
  • "hayatta kimseye hiçbir şeyi tam olarak anlatamayacağını anlamıştı. biri için ölüm kalım meselesi olan, diğerinin gözünde toz kadardı."
  • gayet başarılı kitapları olan 1976 doğumlu yazar. ilk kitabı ve en unlusu olan kinyas ve kayra 2000 yılında yayimlanmistir. bunun dışında eserleri vardır.
    (bkz: az), (bkz: ziyan), (bkz: malafa), (bkz: piç), (bkz: daha), (bkz: zargana)
  • az kitabinda derda (erkek olan) oğuz atay ı tanimayan kamyon şoförunü oldürmeyi düşünmüştü..size cok uç gelebilir ama bazen entel dantel sohbetler esnasinda hakan gunday in adı gectiginde gruptan birisi o kimdi yaa deyince bende derda ile ayni dusuncelere giriyorum..tamam belki öldürmek fazla olur ama en azindan bi tokatlayim, etini skıyım nebiliyim bi saçını cekiyim istiyorum yani..gerci kinyas ve kayra hayatımı mahvetti ama olsun.bu adamin heykeli dikilir aga.ama bugun ama yarin..dikilir.
hesabın var mı? giriş yap