• rizani mahmut et, abuzuttini atturubittin et seklinde de kullanilan deyim.
    gidici olma duurmlarişda kullanilir anlami yoktur.
    nasil ki ingilizce de how do you do var bu da oyle bisi.
  • bir dost tarafından söylendiğinde hülyalara dalar insan... acı, yaşanması hep korkulan bi andır. bi arkadaşlık, dostluk sırasında mutlak bi "hak geçmesi" duhul etmiş, katlanılan, harcanılan, vazgeçilen maddiyatın ötesinde bir çok değer olmuştur. nezakettir; ve bir işaret: bana çok faydan oldu, cestlerin insanı oldun, bir ana seninle sevişmeyi bile düşündüm, tahrik oldum, sularım aktı, hep yüzümü güldürdün, hem oralarımı; allah razı olsun, senin hakkında ne hayaller yaptım zamanında demeye getirir.

bi de bunu kazıkçı esnaflar söyler... zke zoka, fazladan kâr sağlar, sonradan da "hakkını helal et" diyerek bizi kandırıp, kendilerini bizim ve tanrı'nın nazarında temize çıkarırlar... way dürzüler.
  • çok ekmeğin yedim helallaşalım
    geçti dost kervanı eyleme beni
  • zerrin özer in son albümü ölürüm ben sana nın 2. şarkısının adı.
  • turkiye de genelde hakkinizi yemis olan insanlarin sizden diledigi seydir. biri boyle pat diye bunu diyorsa size, soyle bi gozlerine bakin gorursunuz hakkinizi orda.
  • "helal olsun" diye yanıtlanması gelenek olan cümledir.
    normalde aşka gelip söylenen "helal olsun!" sözünün aslı da budur. peşin peşin hakkını helal etmektir.
  • muhtemelen yurtdışındaki müslümanlar için helal et satan bir kasap ismi
    hakkini helal et

elbetteki kasap sahibinin adı ya da soyadı hakkini dir
  • samanyolu tv'nin my name is earl çakması yeni dizisi. dizinin tanıtımında murat (çakma earl hickey)'ın aynen earl'ün yaptığı gibi olayın özetini geçmesi çakmalığın ilk kanıtı zaten:

murat tanıtımda özetle adının murat olduğunu * *, şimdiye dek kötü bir insan olduğunu * , şimdiyse kötülük yaptığı insanları teker teker bulup helallik istediğini * anlatıyor.

hadi diyelim ki konu (ç)alıntı değil de sadece my name is earl'le bazı benzerlikler söz konusu. bari başroldeki oyuncunun tipini aynı yapmayın. kahramanımız murat saçıyla, bıyığıyla ve genel olarak yüz tipiyle aynen earl hickey.

görünüşe göre, cumartesi günleri 19.50'de ekrana gelen bu dizi sayesinde ortalama bir hacıdan daha sıkı bir samanyolu tv takipçisi olacağım.

ek: dizinin sayfası: http://www.samanyolutv.com/…x.php?prgid=243&ktgid=5

düzeltme: dostum link ölmüş, yeni link: http://www.stv.com.tr/…howprogram.aspx?contentid=10
  • para üstünü yuvarlayarak iç eden taksici repliği.
hesabın var mı? giriş yap