• tek yürek programında dikkatimi çekti halkın çoğu geçim sıkıntısı çekerken, enflasyon korkunç seviyelerdeyken milyar tllik bağışlar havada uçuşuyor.

bazısını anlamakla birlikte bazısında şaşırıyorum bu adamda bu kurumda bu kadar para ne geziyor ya da kimin parasını kime veriyor diye.

sanki para bir sınıftan diğerine kaymış değil mi? fakir ve orta sınıf iyice fakir zengin daha zengin.
  • yani lafla mars, ay, jüpiter hatta samanyolu galaksisi bile bağışlanır.
    sorun değil.
  • paranın ne kadar değer kaybettiğinin kanıtıdır.
  • mevki makam sahiplerinin 5-10 milyon tl (50 yıllık asgari ücret) bağışları havada uçuyor.
  • orta direğin yok olduğunun kanıtıdır bu aynı zamanda.
  • şoktayım valla ne paralar kazanıyo millet kasanızda ne var abijiiim

edit1: ulan kapı komşusuna bak arayıp 50 milyar bağışladı. sunucular başta anlamadı ya:) paraya bak. adam yanlış söylemiş 50 milyon tl bağışlamış aslında -- ara edit: 50 milyon da değil 50 binmiş hahahhajs

edit2: ulan acun adam 100 milyon bağışlamış acun yuvarlayarak 120 milyon yapıyor, 40 milyon diyo diğeri 50 milyona tamamlayalım diyor. abi oha lan

edit3: zenginleri bağış yapıyomuş gibi gösterip fakire motivasyon sağlıyolar. o kadar fakirim ki böyle paraların bağışlanabileceğine inanamıyorum. belki bu kadar paraları vardır ama bağışlamazlar hayatta inanmıyorum abi ben dekont dekont paylaşılmadan nereye harcandığını görmeden inanmam ben. görücem abi o milyarların yardıma gerçekten de gittiğini. görmeden inanmam ben

edit4: imla

edit5: cebe gidenler çıktı diyenler olmuş. ne çıkması kanka çıkmadı hatta üstüne cebe attıklarını bi de vergiden düşürdüler :))

edit6: ben kıskançlıktan yayını tamamen izleyemedim. fakirliğim o kadar yüzüme tokat gibi çarptı ki şu an kendimi devlerin arasında bit gibi hissediyorum. o kadar küçüğüm yani.
  • kendi fakir oldugu icin halkı fakir zanneden klasik eksici tespiti. bu halkın yuzde 70i en azından bir evi varsa milyoner durumda su an.
  • fakir olduğumu düşünüyordum, tescillendi.
  • ben fakir bile değilmişim.
hesabın var mı? giriş yap