• darıca halk pazarında elleri öpülesi bir teyzenin referandum hakkındaki yorumudur. değme hayır propagandası yapan siyasetçiden daha etkileyici konuşmuş, söylenemeyenleri söylemiştir.

"kendisini peygamber zannediyor ama benim ömrüm yetmez göreceksiniz sonunda uçağa binip kaçacak."

#hayır

ayrıca;
    (bkz: hayır'ı en güzel anlatan video ve resimler)
    (bkz: urla halk pazarından yükselen hayır)
  • ilerlemiş yaşına rağmen zinde kalmış aklı ile etrafında olan her şeyin farkında olduğu görülen bir güzel teyzenin yorumu.

aynı zamanda ilk defa birinin malum kişiye sen kimsin ya dediğini gördüğüm videonun kahramanı.
  • eli silahlı bir teröristtir; sağ elinde silah çok net görülüyor. ayrıca haçlı ordusunda kuvvet komutanıdır. tanınmamak için başını kapatmış.

gelin evet verin, bu haçlıları bozguna uğratalım.
  • ellerinden öperim güzel teyzem, sen sıkma o güzel canını. söylediğin gibi "sonunda uçağınan gaçacak".

bu arada suriye ve kıbrıs analizi tek kelimeyle mükemmel.
  • beynimi yakan teyze. bir daha insanları yaşı ilen görünüşü ilen yargılarsam allah da beni yerin dibine soksun. teyzem sen nasıl, kim, ne zaman. bide darıca. sümme haşa!
  • olayları ne güzel analiz etmiş, cesurca kendini ne güzel ifade ediyor. anadolu kadını budur! ellerinden öperim teyze
  • genç yaştaki insanlar için konuşuyorum. genelde ilerlemiş yaştaki insanların yanına gittiğin zaman çok az bir vakit sonra sıkılırsın seni anlamaz konuşur durular. geçmişte takılıp kaldıkları pişmanlıklarını tekrar tekrar anlatırlar. yok yani adamın geçmişte yaptığı kerizlikren başka bişey öğrenemezsin. böyle bi için darılanır yanından çıkmak gitmek için bi bahane aramaya başlarsın. yaşına hürmeten saygını korursun ancak yanından gidince de şöyle bi sigara yakar oh be dersin.
    bu teyzeme benzeyen gerçekten çok muhterem teyzeleri tanıdım. eski ev sahibim bu teyzeme çok benziyordu. sanki muhabbet ederken bir akranınla konuşuyormuşçasına anlaşabildiğin, geçmişi o günün şartlarına göre yorumlayıp, bu günü bu günün şartlarına göre yorumlayan, ufkunu daraltmak yerine, geçmişin nasıl bir şekilde geçtiğini günümüzle kıyaslamasıyla yeni şeyler öğreten teyzelerdir. özel hayatına bile kadın erkek ilişkişerine bile öylesine değinirler ki inanamazsın. şöyle bir düşünür tartarsın. dersin ki yahu bu kadın 50 yıllık evli, yaşamı erkek hegemonyasında sürmüş gitmiş, 5 çocuk doğurup büyütmüş, hayatı bu tip zorluklarla geçmiş kapalı bir toplumda bunca şeyi nerden görüp gözlemlemiş, çok aşırıya kaçan dinci zırvalarından batıl inançlardan nasıl etkilenmemiş, diye düşünür, muhabbetin her dakikasında bişeyler kapmaya çalışarak hiç yanından gitmek istemezsin. yanından ayrıldığında ise yine bir sigara yakar ve vay be dersin. tekrar buluşabilmeyi ve ömrünün uzun olmasını dilersin.
    işte bu teyze gerçekten böyle bir teyze. allah sağlıklı ömürler versin. torunlarından çocuklarından hep hayır görsün.
    #hayır
  • o uçağa binecek kaçacak
    bu cümle aslında o uçağın insanların içine hiç sinmediğini de göstermiyor mu ..
  • ee para ile imanın kimde olduğu belli olmaz demişler.
    şimdi ben arttırıyorum.
    zekâ ile vicdanın da kimde olduğu belli olmazmış.
  • son saniyedeki binali yıldırım yorumu az kalsın yataktan düşmeme sebep oluyordu.

"hele o başbakan. allah belanızı vere, rezil oldular, bütün dünyaya rezil oldular."

hahahhahsaudhasludflmxsfdhcxdısc.
hesabın var mı? giriş yap