• entelektüeldi değildi, vay efendim tiyatroda harikalar yaratıyordu aslında ama televizyonda istediklerini başaramadı felan.. bunları bir kenara koyuyorum. zira fikir sahibi olacak kadar dinlemedim/ izlemedim.

bu abinin hasbelkader denk geldiğim bir röportajını hatırlarım. komedyen tıtriyle katılmıştı. reyting hamdi'nin atv'de yayınlandığı dönemler işte.. röportör "hamdi bey aynı fıkra biri anlatırken komik olabiliyor ama bir başkası anlatırken hiç gülmüyoruz, nedir bunun sırrı?" minvalli bir soru sordu. hamdi abi'm gülümsedi evvela ve dedi ki "işin sırrı anlatımda". kızcağız bu defa, peki rica etsek anlatabilir misiniz 1 tane? deyu sordu. reyting hamdi'm başladı heyecanlı heyecanlı anlatmaya.. eller kollar ayrı oynuyor. mimikler aldı yürüdü. ben de izliyorum öyle mal gibi. bekliyorum ki güldürecek. hani fıkranın bir noktası var ve oraya henüz gelmediği içün gülemedim. 1 dakika felan sürdü bu durum, kimse gülmedi. sordu kız "bitti mi hamdi bey?" deyu, bitti dedi ve teşekkür edip bitirdi röportajı.

sanıyorum ki fıkranın nasıl anlatılmaması gerektiğini göstermek istedi kendisi. öyle olmasını umut ediyorum yıllardır.
  • şu twitiyle yarım yarım yaran kişi:

ata demirer e beraber iki kardesi oynayacağımız bir dizi teklif edeceğim kıvanç ın dizisine alternatif;"kuzey yarımküre güney yarımküre "

http://twitter.com/…alkan/status/112589191128420352
  • yıldız elektriğin eski bölüm başkanı oktay aybar, sınıfta bir öğrenci kötü espri yaptığında "evladım biz hamdi'yi * mezun ettik.." derdi...
  • dokunduğu her diziyi ilginç bir şekilde izlenmeyecek hale getiren yönetmen... bir o hayat benim vardı izlediğim tek türk dizisi, sonra yönetmeni değişti hamdi alkan koltuğa oturdu, dizi birdenbire üç saate çıktı. haftalık yayınlanan bir diziden bahsediyorum normal şartlar altında en fazla bir saat sürmesi gereken dizinin süresi üç saate çıktı. sahneler inanılmaz yavaşladı, sürekli müzik eşliğinde ağlayan, koşan insanları görmeye başladık ve konu tıkandı kaldı. izlediğim tek dizi vardı o da çöp oldu... teşekkürler hamdi alkan...
  • twitter'da "ermeni soykırımı yoktur. bunu demek suç ise, işliyorum" yazmış. biri dürtüklesin de uyandırsın hamdi abi'yi, olayın fransa'da geçtiğini anlatsın. bir de daha suç olmadığını söylesin. ya da sittir edin, egemen bağış varken hamdi abi'yle zaman kaybetmeyin.
  • izlediğim tek türk dizisi olan o hayat benim'i rezil etmiş yönetmendir. gerçekten bir dizinin içine ancak bu kadar edilebilir. birisi alsın bunu yönetmen koltuğundan allah aşkına. yönetmen kıtlığı mı çekiliyor nedir? hiç olmadı sinema okuyan bir sürü genç var, üniversiteden yeni mezun olmuş çocuğu oturtsunlar dizinin başına daha iyi.

normal bir diyalog yaşanacak sanıyorsunuz ama karakterlerin çoğu konuşmuyor. bakıyorlar. bön bön bakıyorlar. yarım saat boyunca bakışarak iletişim kurulduğunu nerede gördünüz?

bir şarkıyı baştan sona görüntüler eşliğinde dinletmeye en son klip deniyordu benim bildiğim. dizide ağır çekim görüntülerle niye klip çekiliyor şarkılara? şarkı dinlemek istesem müzik kanalı açmaz mıydım ben?

çok güzel bir karakter derinliği vardı, mesela kötü karakter her zaman yüzde yüz kötü değildi, daha doğal bir denge içinde gidiyordu, kötünün içinde iyi de vardı gerçek hayattaki gibi. sonra bir baktık herkes saçma sapan davranmaya başlamış sebebi belirsiz. senaristler bir anda senaryo yazamaz hale gelmediler ya?

ne yaptınız hamdi bey? çok mu uğraştınız? ceren moray ve yeşim ceren bozoğlu zaten oyunculuklarıyla almış götürüyorlardı diziyi. çoğu insan da onlar için izliyordu zaten. siz bir şey yapmasanız da olurdu.
  • gecmiste populeritesinin zirvesine gazman diye bir karakterle ulasmis bir adamin, setinde olen oyuncu icin "eceli gelmis" gibi bir aciklama yapmasini cok da yadirgamadim. fakat kariyerlerine yok gazman, yok komedi dans uclusu'nun ruhani lideri, yok iner misin cikar misin'da kesfedilen tirt yetenek olarak baslayan adamlarda nasil bir ressentiment oluyorsa, guclendikce iyice les'e, igrenc'e bagliyorlar. o arada nasil bu kadar guclenebildikleri ise bir muamma. ama zaten belki de, oyle olmasalardi, boyle olmazlardi. di mi?
  • artık en okkalısından bir yandaş.. ve benim utancım, memleketimin utancı.. bizim utancımız.
  • twitter gereksiz bilgiler koordinatörü.
  • allah her anlamda yürü ya kulum demiş. başka açıklaması yok amk
hesabın var mı? giriş yap