• gebzede hamile bir kadın olan cansel dursunu döverek düşük yapmasına neden olan esnaf mustafa ö'ye isyerinde otomatik silah ve döner bıçakları ile saldırı düzenlendi.aralarinda mustafa ö ve dükkanında tamirat yapan bir usta yaralandı,

mustafa ö nun akrabaları dükkanı taramalı tüfekle bastılar diye basına beyanda bulunmuşlar
    kaynak

not:kadini darbeden kocası değil sıradan bir esnaf
    1 olayda tabanca ve döner bıçağı ile saldırı
    misillemede ise otomatik tufek görünümlü muhtemelen av tufegi var ama kullanılmıyor
    eklenen linkler olayin öncesine ait haberler ,
    kaynak 1
    kaynak 2
    not: olay kadinin köpeği ile markete çıktığı sırada yanında oğlu ve köpeği olduğu halde bir esnafın köpeğe tekme atması tepki gösteren kadinu darp etmesi oğlunu itmesi oğlunun kolunun yaralanması
    ve kadinin 4 haftalik hamile olduğu ve dayaktan sonra düşük yapmasini içeren haberler

cok not ekledim sildim artık ne diyeceğimi bilemiyorum uçan tekme atmışlar kopege yazdim uçan tekmemi o.nerden cikti diyenler oldu kadinin yüzüne atılmış o uçan tekme milliyete verdiği ropartajda yazar hemde adamin oğlu tarafından yuzune atıldığını söyler okudukça hayattan soğutan bir haber tabiki bunun karşılığı suça suçla karşılık olmamalı umarim kanunlar boyle olaylarda daha sert olur
  • adamın biri hem eşini dövecek, hem de onun yüzünden çocuğunu kaybedeceksin. sonrada hiçbirşey olmamış gibi adam normal hayatına geri dönecek, kaldığı yerden devam edecek.

öyle bir ülke haline geldik ki herkes kendi adaletini sağlamaya çalışıyor. insanın kendi ülkesinin adaletine güvenememesi ne kadar acı bir durum..
  • biri karını dövüyor ve bir de çocuğunu kaybetmene sebep oluyor! bunu sakin karşılayabilecek adam çok azdır, şaşırmadım olanlara.
  • adamlar mahkemeye gitse ne ceza alacaklar ki? dava ne kadar sürecek, sonuçta ne olacak? bu umutsuzluk olunca "allah'ın magandası, gitsene adliye'ye" diyecekken dilim bağlanıyor. hamile kadını döveceksin, bebeği düşük yapacak ve kocası, bebeğin babası sonu belirsiz bir mahkeme sürecinde maddi manevi yorulacak... ya da gelip seni dövecek.

gerçekten adalet sistemi insanları kendi adaletini aramaya itiyor, en azından algı bu şekilde. insanların kendilerine zarar verenlerin hızlı ve oranlı şekilde cezalandırıldıklarını görmeye çok ihtiyacı var asayişin sağlanması için. gerekirse aile doktoru gibi aile avukatımız olsun.
  • hamile bir kadını nasıl dövüyorsun? ayrıca kadın tanıdığı biri de değil, köpekle görünce saldırmış

eskiden olsa müebbetle yargılanırdı...
  • başka yerine sıkması lazımdı ama bu da olumlu..
  • yine mağdur kadının isim soy ismi var.
    ama adamın soy adı korunuyor.

edit : suçlunun korunması kanunu varmış, o sebepleymiş.
  • nasıl bir adalet sistemi anne karnında öldürülen bir bebeğin katilini tutuksuz yargılar anlamak mümkün değil.

katil hiçbir şey olmamış gibi işine devam ediyormuş benim anladığım.

sakin ve kanunlara uyan biriyimdir ama çocuğumu öldürdüğü açıkça ortada olan adam normal bir şekilde hayatına devam ediyorsa, adaleti ben de kendim sağlarım.

edit: sağlarım!!
  • halk mahkemeleri kurulursa nüfusta ciddi azalma olacak belliki
    halk eğer kanunlarını kendi aracılığıyla gerçekleştirecek ise neden var yasalar ve adalet sarayları ayrıca hukukçular neden var?
    herşey o kadına vuran erkeğin hayatına sorunsuz şekilde devam etmesiyle başlamış belliki...
    nice insan yargıdan içini soğutan cezaları görmeyince böyle yollara başvurur oldu.
    gerçi kiminin içi ceza ne olursa olsun soğumaz oda ayrı mesele..
  • şu haberi okuyup "hak ettiğini bulmuş " demeyen yoktur herhalde.
hesabın var mı? giriş yap