• ümit bayazoğlu'nun hazırladığı ve yky'den çıkan kitap... hatay'ın müdavimlerinden cemal süreya'nın 1983'te başlattığı defter tutma geleneği sonucunda biriken üç bin küsur sayfanın özeti...

bayazoğlu'na göre, edebiyatçıların alkolle ve yalnızlıkla ilişkisinin not defterleri bunlar: "adam evine, karısına gitmiyor, sevgilisine ya da çocuğuna da gitmiyor, meyhaneye geliyor." ...
  • mezelerin en güzelidir bu kitap.
    cemal süreya ile tomris uyarın tokuşturduğu kadehler çınlar da durur kulaklarımızda.bunun yanı sıra hiç tanınmamış kişilerin bay alkolü takdimimdir duyarlılığıyla kaleme aldıkları doğaçlama nakışlar da yer etmiştir belleğimizde.

bari şerefe diyeyim de tam olsun.
  • 1983'ten bu yana yazarlarin, ressamlarin, gazetecilerin ugrak yeri olan, gitgide efsanelesen, kendi ayinini kurmus bir meyhane olan hatay meyhanesi ve cemal sureyayla baslayan, 12 yildir devam eden defter tutma gelenegi. 11 cilt defterden secilen hatay meyhanesi defterleri'nde herkes var: feyyaz kayacanin siirleri arif damarin ece ayhanin , fethi nacinin notlari...ve daha niceleri.
  • artık basılmayan kitap. her yanda arayıp bulamadığım, tüyap'ta sorup soruşturduğum, "ohoo onun baskısı biteli çok oldu" dedikleri. aylar önce direkt hatay meyhanesi'ne gidip söz konusu defterlere dokunmuşluğum, her sayfaya dokunmuşluğum, her sayfayı okumuşluğum var ama bu kitap başka tabii...
  • yok arkadaş yok hiçbir yerde bulamadığım kitap..bulan olursa görürse duyarsa bir yeşillendirin be dostlar.
  • nadirkitap'ta 400-600 tl arası satılan kitap. arkadaş 1950 baskısı değil bu kitap, bu kadar çok talep varsa ikinci, üçüncü baskıya girersin.
    2003 yılında basılan bir kitabın bu rakamlara çıkmasını kabul edemiyorum.
    yalnızca okumak istiyorum fakat ne hikmetse, türkiye genelinde hiçbir kütüphane'de de yok.
    yky de editör tanıdığınız varsa ve samimiyseniz "olm siz napıyonuz ya" diye benim için fırçalayın.
hesabın var mı? giriş yap