şükela:  tümü | bugün soru sor
29 entry daha
 • geçenlerde bir haber çıkmıştı, kandilli rasathanesi'nden bir yetkili bu kış sıcak geçecek gibi birşeyler demişti. buradaki densizler "kandilli işine baksın, onlara ne oluyor" şeklinde foruma yazıyorlardı. kandilli rasathanesi'nin ne işe yaradığını bilmeden kendine neden efsane dediği belli olmayan bir semih'e müritlik yapmaya devam ettiler.

  özellikle kış aylarında bu efsane semih diye bilinen başta olmak üzere "üstadlar" tayfası 2 ay falan önceden kar gelecek diye sallarlar. azor az doğularsa, sibirya oradan sarkarsa, izlanda da azıcık aktif olursa istanbul'da efsane yağış olur tadında tahminler yaparlar. türkiye'nin gruptan çıkma olasılığından hallice olan bu tahminler, yüzde 99 tutmaz zaten. sonrasında ise kavga dövüş; vay arkadaş neden olmadı, vay efendim bu ne şanssızlık diye diye birbirlerine girerler. kimi efsane semih'e sallar, anında sustururlar; kimi hala üstada yalakalık çekme peşindedir, semih hoca 2 ay önceden sallayarak risk alıyormuş da sistem gelmeyince onu suçlamamalıymışız, nereden bilirmiş azorun bilmem ne olacağını.

  haftalardır şubat ayında gelecek efsane sistemi bekliyorlar. modellerde sistem falan görünmeyince homurdanmalar başladı bile. efsane semih üstad haftalardır kriptik mesajlar ile beklentiyi yüksek tutuyor. çok bariz bir şekilde sitenin hitini yüksek tutmak için arada siteye girip saçma sapan bir şeyler yazıp milletin siteyi takip etmesini sağlıyorlar.

  ha sen neden takip ediyorsun diye soracaksınız, bilmiyorum, valla bilmiyorum. bağımlılık yapıyor.
 • 2018 - 2019 kış sezonunun ülke genelinde efsane bir kış olduğunu bilmeyen,
  kıyılar için beklenen kar yağışı olmasa bile, kar harici yağış ve soğukların yine mevsim normalleri ve altında seyrettiğinden habersiz, özellikle efsane-semih nickli yazarın, model yorumlaması değil, verileri baz alarak tutma olasılığı yüksek modellemeler yaptığından habersiz, bilimsel konuların tartışıldığı, lüzumsuz muhabbet yapanların büyük çoğunluğunun lise öğrencileri olduğu ama bu lise öğrencilerinin de içinde ileri de ismi duyulacak mühendislerin olduğunu bilmeyen, kandilli'nin yaptığı açıklamanın sadece bir hava modelini baz alarak yaptığını ve türkiye geneli soğuk tahminlerinin, kış aylarının bitmesine daha 40 gün olmasına rağmen çuvalladığını bilmeyen bazı yazarların bile nedense takip ettiği amatör meteoroloji sitesidir.

  takip etmeyin kardeşim. bu iş bir inanç, takip ve sabır işi.
  bilimsel bir meşgale.

  çok da anlamaya çalışıp, "hit" alamayacak entryler yazmayın.