• last ninja 2 gibi efsane oyunlarda imzası olan oyun geliştiricisi mevlüt dinç'in taze çıkardığı kitabı. yurt dışından sipariş sürecinde sıkıntı yaşadığımdan henüz alıp okuyamadım ama en kısa zamanda edinip okumak istiyorum.

https://www.kitap365.com/…tap/hayat-bir-oyun/326940
  • en sevdiği kitap türü biyografi ve otobiyografi olan ve 1990'lardan beri bilgisayar oyunlarının gelişimine tanıklık eden benim gibi birisi için mutlaka okunması gereken bir kitap idi. edindim ve okumaya başladım, kitabın geliri darüşşafakaya gideceği için ayrıca mutlu oldum.
    ilk izlenimim şu: kitap samimi, akıcı ve eğitici. ancak editörlük açısından bir profesyonelden yardım alınsa iyi olurmuş. bazı detaylar gereksiz ve samimiyet dozu abartılı olabiliyor.
    steve jobs ve elon musk biyografileri nasıl röportaj gibi gerektiğinde eleştirel sorulardan kaçınmayan bir dilde yazılıyor ve bütünlük sağlanıyor ise bu kitapta da benzer bir yol izlenebilirmiş. özeleştiri çok ancak bakış açısı sınırlı.
  • bir an önce elime geçmesini istediğim kitap. telif gelirinin tamamını darüşşafaka cemiyeti'ne bağışlamış mevlüt dinç.
  • yakın zamanda okumayı planladığım, ikv'nin kurucusu mevlüt dinç'in ilk kitabi.
hesabın var mı? giriş yap