• ulan adam o kadar guzel yazmis ki ben ikna oldum. tek sorun erkek olmam.

ayni sartlar altinda hayat erkegi olamiyor muyuz hocam?
  • şu yazıyı okuyup yarın bu işe girişecek kadınlar olduğuna eminim. zira öyle mantıklı açıklamış ki arkadaş. eğer bu sektöre girmek isteyen yeni tecrübesiz bir kadın satıcısıysa, başarılar dilerim kendisine.
  • açık açık orospu olucam diyemeyen ama ufak ufak yolunu yapan yazar beyanatı.*
  • noktalama isaretleri birlesik olur. bağlaç kullanilacaksa nokta, virgül kullanilmaz öncesinde.
    bunlari gördükten sonra okumaktan vazgeçtim.
  • sonuna çalışma arkadaşları arıyoruz yazmayı unutmuşsun.
  • futbolcu olmak gibi bir şey sanırım. her kesin yapmak için can attığı bir mesleği yapıyorsun, üstüne bir de para alıyorsun. özellikle türkiye'de hele bir de seçme hakkın varsa oh ne ala. denebilir mi ki? bilemedim bak.
  • ben buna orospuluk yapmak için bahane aramak derim
  • (bkz: hesaplayan adam)

ne de güzel süslü cümleler ile yazılmış, yol gösterici bir başlık.

kimin ne yaptığı, nasıl bir hayat seçtiği zerre umurumda değil ama;

o kadar kariyerden, kendini geliştirmekten vs bahseden adamların gelip de bunları düşünüp, hesaplayıp, başlık açıp, açıklayana kadar, 2 satır kitap okumaması, sosyolojiye, felsefeye, psikolojiye, ekonomiye, tarihe zaman ayırmaması ne gariptir.

bu tiplere biraz ılımlı yaklaşın, düşündüğü şeyi yapmasında utanılacak bir durum olmadığını yani kısaca, korkularının yersiz olduğuna inandırın, anlattığı yola giren ilklerden olacağını görebilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap