• arthur rimbaud adını osmanlı türkçesini savunurken örnek gösteren ve koca karatahtaya "rimbaut" yazan, "pardon, şurda 'l' vardı" deyip sözde düzelterek rimbault" yazan ve "bu rembo okunur" diye bizlere de ders veren profesör. (36. dakikada)

programın 1.28.40'ında da nesimi'nin ünlü dizesi "ben melamet hırkasını kendim giydim eğnime" dedikten sonra "yunus'un galiba" demez mi?

yunus'un olmayan dize için yunus'un diyen bu zat, yunus emre enstitüleri'nin de başında iyi mi? (iç edit: görevi sona ermiş)

fransa'da türk kültürünü yayacak mesela.

(not: programda, gayet güzel fransızca bilen teyfur erdoğdu da vardı ve hayati develi'yi düzeltmedi, iyi mi!)

link.
  • profesör olmuş ama adam olamamış bir kişidir.
  • akademisyendir. kesinlikle üniversitede derse girme vasfı taşımayan bir insandır. derslerde kem küm eder, iran anılarını anlatır, tabiri caizse, din kültürü ve ahlak bilgisi dersi yapar.

çok değerli makaleleri vardır. musa duman ile beraber evliya çelebi konusunda akla ilk gelen isimlerdendir.

hakkında "bırakın adamcağızı, makale ve/veya kitap yazsın, sempozyumlara, panellere katılsın ama üniversiteye gelip derslere girmesin" denilen kişidir.
  • kendisi profesördür.hani şu araştırmacı olanlardan fakat kendisinin yazarı olduğu kitapta bu çeviri bana ait değildir diye talihsiz bir basın açıklaması da yapmıştır.üzüldüğüm nokta bir kitap yazıyorsunuz ve kitabı hiç incelemiyorsunuz konu ortaya çıkana kadar belki de farkında değildir. türkiye'de bilim insanlarının hali bu ne yazık ki.konunun alevilik kısmı için ise daha talihsiz onlarca osmanlıca metin var onun arasından bunu yayınlamak art niyet değil de nedir ?

edit:kendisi ayrıca yunus emre enstitüsü başkanıdır.kendisine bir yunus emre güzellemesiyle veda edeyim ;

''cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen''
  • şu an haberturk'te osmanlı türkçesi dersi veriyor ..
  • erdoğan tarafından yök üyesi olarak atanmış kişi.
  • 3 haziran 2022 tarihinde cumhurbaşkanlığı tarafından görevine son verilen yükseköğretim kurulu üyesi.

(bkz: https://www.resmigazete.gov.tr/…/06/20220603-12.pdf)

(bkz: https://www.aa.com.tr/…i-5-yeni-uye-secildi/2604509)
  • osmanlı türkçesi kılavuzu 1-2 kitaplarının yazarıdır. lisans dönemimde ders kitabı olarak kullanmıştık sözü geçen çalışmasını. ufuk açıcı ya da yeterli bulmadım bu kitabı. neden ders kitabı olarak okutulduğunu hâlen daha anlamış değilim.
  • genel dagitim kitabevinden cikan osmanli turkcesi kilavuzu adli kitabin yazari.
hesabın var mı? giriş yap