• sözlüğümüzün gücüne güç katacağına inancımın tam olduğu, düşünen yazar. fularlı günler diliyorum kendisine.
  • arayışının sonu şimdiden belli olan insandır. araması örnek alınacak bir hareket türü değildir, ama aramasaydı da kazanacağı bir şey olmayacağı için aramasında da bir sakınca bulunmamaktadır. aramasıyla aramaması arasında bana göre bir fark olmasa bile kendisine göre bir fark var ki aramaktadır. bu durumda aramamasını tavsiye etmem bir değişiklik yapacaksa açıkça "aramasıyla ulaşacağı hiçbir şey yoktur" diyorum.
  • aramak ile bulunmaz lakin onu bulanlar mutlak arayanlardır
  • niye ve nasıl sorularını takip etmiştir. işlerin kazara ilerlemeyeceğine kani olmuştur. yolculuğunda doğru yoldan sapmaması dilenir.
  • aldığınız elmaları teraziye koyup tarttınız, size bir değer verir ve buna ....kilogram elma deriz .ancak terazi kendi ağırlığını göstermez. o terazinin ağırlığını ölçmek için başka bir terazi gerekir. anlam da tam olarak budur, düşünce boyutunda bir ölçü birimidir. anlamı kullanarak anlam dışındaki kavramları açıklayabiliriz/ölçebiliriz.kısacası, hayatın anlamı diye bir şey yoktur.

tanım: olmayan insandır.
  • umarım ekşi sözlükte aramıyordur. hem de bu saatte.
  • hayatın anlamı benim.
    niçin kendimden korktuğumu biliyor musun?
  • (bkz: hayati)
  • ben de onlardan biriydim, ta ki bulana kadar:

"hayatin anlami insanliga faydali birseyler yapmaktir."
hesabın var mı? giriş yap